Logo Loading

Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, makamında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca’yı ve savcılardan oluşan heyeti kabul etti.

Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, makamında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca’yı ve savcılardan oluşan heyeti kabul etti.

Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, resmi makamında bugün Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca’yı ve savcılardan oluşan heyeti kabul etti.

Bakan Yağcılar, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken Türk hükümetinin Kosova devletine sunduğu desteklerden dolayı teşekkür dileklerini ifade etti.
Bakanlık düzeyinde gerçekleştirilen çalışmalar ve bakanlığın çalışma alanları hakkında Sayın Akarcayı bilgilendiren Bakanımız, aynı zamanda Kosova Devlet Savcılığına sunulan eğitim destekleri için de ayrıcalıklı olarak teşekkürlerini yineledi.

İki ülke arasında var olan iyi ilişkiler baz alınarak işbirliğinin çoklu alanlarda derinleştirilmesi konusunda hem fikir olan taraflar ortak çalışmalar için de istişare ettiler.

Yağcılar aynı zamanda Kosova Türk toplumunun genel durumu konusunda konuşurken haklarımızın daima savunucusu olmaya devam edeceğimizin altını çizdi ve Türk devletinin sunmuş olduğu çok yönlü fırsat ve yardımlar konusunda da müteşekkir olduğunu vurguladı.

Başsavcı Akarca yeni görevinde Bakanımızın yürüteceği çalışmalarda kendisine başarılar dileyerek Kosova kurum ve kuruluşlarına ve Türk toplumuna sunulan desteğin artarak devam edeceğini ifade etti.