Logo Loading

Kamuoyu Bildirisi

Kamuoyu Bildirisi

02.12.2020 tarihi itibariyle 6+ Parlamenter Grubunun 4 milletvekili olarak NISMA ve AKR milletvekilleriyle yeni bir anlaşmaya imza atarak NISMA-AKR-6+ adıyla yeni bir parlamento grubunun kurulması yönünde Parlamento Sekreterleğine resmi başvurumuzu yaptığımızı bilgilerinize sunmak isteriz. Ulusal basında yer alan yanlış bilgilendirmeler hakkında da siz değerli halkımızı bilgilendirmek amacıyla bu bildiriyi yapma ihtiyacı duyduk. Basında yer aldığı şekliyle NISMA grubuna katıldığımız şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yapılan anlaşma çerçevesinde NISMA-AKR-6+ adıyla yeni bir parlamento grubu kurulmuştur.

6+ Grubunun dağılmasının hemen ardından parlamentoda grubu bulunan tüm partilerden kendi isimleri adı altında gruplarına katılmamız yönünde davet gelmiş, ancak 6+ isminin korunmasına ve ortak grup kurma teklifine olumlu yaklaşan NISMA ve AKR partileriyle anlaşmaya varılmıştır. Bu şekilde hareket edilerek 20 yıllık bir geçmişi olan 6+ parlamenter grubunun isminin devam etmesine olanak tanınmıştır. NISMA-AKR-6+ gurubunda yer alacak 10 milletvekilinden 5’nin topluluk milletvekilleri olduğunun da önemle altını çizmek isteriz.

NISMA ve AKR milletvekilleri ile ortak ve yeni bir grup kurarak, parlamento komisyonlarında, temsil etmekte olduğumuz toplumumuzun çıkarlarını korumak üzere gerekli olan bu adımı bugün resmileştirmiş bulunmaktayız. Alışık olduğumuz art niyetli ve yanlış haberlerle birlikte tirübünlere oynamaya alışmış kişilerin içi boş yorumlarını görmezden gelerek, parti programımız doğrultusunda halkımızın daha iyi yaşam koşullarına kavuşması için mesaimize devam ettiğimizi çok değerli kamoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.