Logo Loading

Kamuoyuna Duyuru

Kamuoyuna Duyuru
Bugün ülkemiz Kosova’da Türkiye Cumhuriyetini 2016 yılında darbe girişimi ile yıkmayı amaçlayan ve hedefine ulaşamayan terörist başı Fethullah Gülen’in sözde biyografi kitabının tanıtımının yapılmasını şiddetle kınıyoruz.
Tehlikeli ve kirli bir terör şebekesinin liderini yüceltmeye çalışan böylesi bir propaganda etkinliğine izin verilmesi Kosova’nın güvenliği ve geleceği açısından endişe vericidir.
Böylesi bir etkinliğin ülkemizdeki bu kirli şebekeye ait sözde okullar tarafından düzenlenmesi endişelerimizi derinleştirmekte, bu sözde okulların amacının eğitim olmadığını da açıkça ortaya koymaktadır.
Bugünkü etkinlik Kosova’da tüm çağrılarımıza rağmen devam eden hastalığın sadece bir belirtisidir. Asıl hastalık olan sözde okulların Kosova’nın çocuklarının geleceği için bir an önce kapatılması gerekmektedir.
Bu sözde okulların faaliyet göstermeye devam etmesi ve bu tarz etkinlikler ülkemiz Kosova ile Türkiye Cumhuriyeti arasında varolan ilişkilerimize de gölge düşüren ve ülkemiz Kosova adına kötü sonuçlar doğurabilecek önemli bir meseledir.
Ülkemizde terörist başı Fethullah Gülen’in örgütüne dahil okullar tarafından tanıtım faaliyetinin yapılmasına izin verilmesi, öğrencilerin burada kullanılması da ayrıca üzüntü verici bir durumdur.
Türkiye Cumhıuriyeti ve dünyanın başka yerlerinde yaşanan kötü deneyimi dikkate alarak okullara karşı derhal gerekli önlemler alınmalıdır. Aksi takdirde Kosova’nın kendi güvenliği tehlikeye altında olacaktır. Dün Türkiye Cumhuriyetine kanlı darbe düzenlemeye çalışan ve başaramayan bu terör örgütü ve başında bulunan teröristin yarın faaliyetlerini yürüttüğü her ülkeye aynı girişimleri yapmayacağının garantisini kim verebilir ?
Konu ile ilgili Partimiz, Kosova Cumhuriyeti Eğitim, Bilim, Teknoloji ve İnovasyon Bakanlığına sözde okullar hakkında gerekli idari ve yasal işlemler başlatılmak üzere gereğinin yapılıp kapatılması konusunda bir yazı teslim etmiştir.
Türkiye’de 15 Temmuz 2016 gecesi 251 kardeşimizin şehit düşmesi ve binlercesinin yaralanmasına neden olan terörist saldırıdan sonra terör yuvası bu sözde okulların kapatılması için somut delil gerektiğini iddia etmek bu terör örgütünü destekleyen çevrelere hizmet etmekten başka bir şeye yaramaz.
İlgili okulların kapatılması ve Türkiye Cumhuriyeti’ne hain darbe girişiminde bulunmuş, terörist örgüt liderinin ülkemizde bir daha bu ve bunun benzeri etkinliklerde bulunmaması için gerekli idari ve yasal işlemlerin takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz.
KDTP Genel Merkez