Logo Loading

KDTP 20 Yaşında

KDTP 20 Yaşında

Kosova Türk toplumuna hizmet etmek amacıyla kurulan ve kurulduğu günden itibaren Kosova siyasi sahnesinde etkili ve belirleyici aktör olmayı başarmış olan Kosova Demokratik Türk Partisi 20 yaşında!

 

Kosova Türk toplumuna hizmet etmek amacıyla anayasal haklarımızın kazanılması ve kazanılan hakların savunulmasında mücadele ederek, Kosova’nın her alanda gelişmesi ve güçlenmesi için durmadan çalışan Kosova Demokratik Türk Partisi, din, dil, ırk ayrımı yapmadan herkese hizmet ederek, Kosova’da tek Türk partisi olarak gücünü her fırsatta kanıtlamayı başarmıştır.

 

20 yıllık koca bir tarihe tekabül eden Kosova Demokratik Türk Partisi’ne, her alanda destek ve hizmetlerini sunmuş sayısız değerli şahsiyet bulunmaktadır. Partimizin aracılığı ile toplumumuzun temsiliyeti ve gelişimi için gönüllü olarak destek veren parti üyelerimize, merkezi ve yerel düzeyde görev ve sorumluluk üstlenmek üzere seçilen ve atanan tüm üyelerimize ve uzun yıllar partimizin genel başkanlığını yürütmüş, Türk toplumuna hizmet etmiş sayın Mahir Yağcılar’a teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle, Türk toplumuna hizmet vermiş ahirete göç eden tüm üyelerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

 

Partimizin 20.yaş onuru ve gururunu yaşadığımız bu kutlu günde, Kosova’da Türk toplumu için sürdürdüğümüz mücadelemizde, yılmadan sönmeyen bir ruhla çalışan ve yanımızda olan tüm sivil toplum kuruluşlarına, bizleri yanlız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen tüm gönül dostlarımıza, dava arkadaşlarımıza, kurumlara ve Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’ne en içten duygularımla teşekkür ediyorum.

 

Yeni bir bayrak değişimiyle yeni bir sürece ve yeni hedeflere odaklanmış olan partimiz, bu yolda herkesin gücüne, enerjisine, fikrine ve eleştirisine ihtiyaç duymaktadır. En iyi hizmeti ve temsili gerçekleştirmenin yolunu bulmaya çalışırken; bu süreçte kapılarımız tüm samimiyetimizle herkese açık olacaktır.

 

Amacımız her alanda kalkınan, gelişen bir Kosova ve Türk toplumu olacaktır. Gelişen, kalkınan ve büyüyen Kosova’da, Kosova Türk halkına hak ettiği yeri ve saygıyı kazandırarak, refah seviyemizi yükseltmek hedefine doğru büyük bir inanç ve güçle ilerlemeye devam ediyoruz.

 

Hedeflerimiz, ilkelerimiz, samimiyetimiz, inançlarımız ve çalışmalarımızla güçlü bir geleceğe doğru yol alarak; bu yolda KDTP’ye gönül vermiş herkesle bütünleşerek, bizlerin en büyük ilham kaynağı ve gücümüz olan, fikirlerini büyük bir cesaretle dile getiren gençlerimizle birlikte daha yenilikçi, profesyonel ve işlevsel bir düzen için yeniden yapılanmamızı ve değişimlerimizi sürdürüyoruz.

Herkes için güçlü bir KDTP inşa etmeye devam ediyoruz!

 

Küresel salgın nedeniyle, Partimizin 20. yılının ihtişamına yaraşır bir kutlama gerçekleştiremiyor olsak da, 20. yılımıza özel olarak hazırlıklarına başladığımız ve bu güne dek partimizin tarihini ve icraatlarını içeren belgeselimizi en kısa zamanda sizlerle paylaşmak için gerekli adımlarımızı atmış bulunuyoruz.

 

Kosova Türk halkını layık olduğu bir geleceğe ulaştırmak için çalışan Kosova Demokratik Türk Partisi, durmadan duraksamadan, yorulmadan hizmet etmeye devam edecektir.

 

Partimizin 20’nci yılı tüm Kosova halkına kutlu olsun!

 

Fikrim DAMKA

KDTP Genel Başkanı