Logo Loading

KDTP 200 Kadar Öğrenciyi Türkiye Gezisine Gönderiyor

KDTP 200 Kadar Öğrenciyi Türkiye Gezisine Gönderiyor

KDTP bugünlerde Kosova genelinden 200 kadar öğrenciyi Türkiye gezisine gönderiyor. İlk grup öğrenci bugün uçakla Türkiye’ye gidiyor.

KDTP Prizren Şubesi Başkanı Levent Buş, amacın gençlerin Türkiye’yi daha yakından tanımak ve kaynaşmalarını sağlamak olduğunu belirtti. 120’si Prizren’den olmak üzere Kosova genelinden toplam 200 öğrencinin gideceğini söyleyen Buş, ilk kafilenin bugün Türkiye’ye hareket edeceğini bildirdi.

KDTP gençlik kolları, seçimlerde KDTP’ye destek olan ve liselerde en başarılı öğrencilerin gideceğini belirten Buş, geçen yıl bilgi yarışmasında en başarılı öğrencilerin de Türkiye’ye gönderildiğini vurguladı.

50’şer gruplar olmak üzere 5, ve 6 Mart tarihlerinde, 14 Mart tarihinde ise 100 kadar öğrenci ve öğretmen Türkiye’ye gidecek. Öğrenci ve öğretmenler Eskişehir, bursa ve İstanbul’u gezme fırsatı bulacak.

KDTP Prizren Şubesi başkanı Levent Buş organizasyonda katkısı geçenlere teşekkür ederken bu yıl içerisinde benzer ziyaretlerin daha gerçekleşeceği müjdesini de verdi. Önümüzdeki aylarda daha 150 kadar öğrencinin daha Türkiye’ye gönderileceğini bildirdi.

KDTP geçen yıl da yaklaşık 200 kadar öğrenciyi göndermişti.