Logo Loading

KDTP Bayramlaşma Buluşması bu yıl Topokli’nde düzenlendi

KDTP Bayramlaşma Buluşması bu yıl Topokli’nde düzenlendi

Kosova Demokratik Türk Partisi geleneksel Bayram Buluşması bu yıl Topokli Çeşmesi’nde düzenlendi. KDTP yöneticileri, üye ve davetlilerle bayramlaşırken barış ve mutluluklar diledi.

Hazır bulunan üye, sempatizan ve davetlileri selamlayan Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Ramazan Bayramının dünyada barış için bir fırsat olmasını, dünyada akan kanın durmasını özellikle de sorunlu bölgelerden Filistin ve diğer bölgelerde savaşın durmasını diledi.

Mahir Yağcılar konuşmasında diğerleri arasında şöyle dedi:
“Kosova’mızın kalkınmasını, halkımıza refah istiyoruz. Toplumumuzda birlik ve beraberliğimizi korumak, daha güçlü olmamız için daha fazla çalışmamız gerekir. Bu yönde de partimizin rolü büyüktür, sayenizde desteğinizle bu rolü oynamaya ve sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz. Bayramlaşmamız geleneksel hal aldı ve bu geleneği olduğu gibi bayramın özelliği olan buluşma, paylaşmayı ve dayanışmayı da devam edeceğiz.”

Songül Ozan da konuşmasının başında bu bayramımızın buruk geçtiğine işaret ederken Gazze’deki saldırılara değinirken dünyanın hiçbir yerinde çocukların ölmemesini, gözyaşların akmamasını diledi:

“Ramazan Ayı çok kutsal bir ay. Birlik-beraberliğin, maneviyatın, dayanışma, dostluk, sevgi, hoşgörünün yükseldiği bu güzel zamanı sizlerin de değerlendirdiğinize inanıyorum. İnşallah Bayram sonrasındaki dönemde de Türk Toplumu olarak başarılı çalışmalarınız devam edecektir. Hepiniz eminim ki birlik-beraberliğin kıymetini çok iyi biliyorsunuz. Emin olabilirsiniz bu sizi daha güçlü kılacak. Türkiye, sizin birlik ve beraberliğiniz devam ettikçe ve sizi destekledikçe bu gücü daha da fazla arkanızda hissedeceksiniz. Biz, Türkiye ve Kosova ilişkilerini dostluk ve kardeşlik ilişkileri olarak görüyoruz. O dostluk ve kardeşliğin en önemli halkası da sizlersiniz. Buradaki Türklerin varlığı bizim için çok önemli. İki ülke arasında çok önemli bir köprü oluşturuyorsunuz. Sizin buradaki refahınıza ve konumunuza çok büyük önem veriyoruz. İnşallah yeni başarılara da imza atacağız.”

Güzel bir yaz akşamında Topokli’de bayramlaşma buluşmasında yüzlerce kişi geç saatlere kadar sohbet etmek fırsatı buldu.

daha fazla fotoğraf için tıklayın…

[divider]

.