Logo Loading

KDTP Bayramlaşmasında Partililer ve Halk Bayramlaştı

KDTP Bayramlaşmasında Partililer ve Halk Bayramlaştı

Dün akşam (02.09.2017) Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Merkez Ofisi önünde düzenlenen geleneksel Bayramlaşma Kokteyline parti üyeleri, sempatizanları, kurumlar ve kuruluşlar temsilcileri katıldı.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar ev sahipliğinde KDTP Merkez Ofisi önünde düzenlenen Bayramlaşma Kokteylinde bayramlaşıldı ve güzel dilekler ifade edildi.

Bayramlaşmaya gelenlerle tek tek ilgilenen KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, KDTP milletvekilleri Fikrim Damka ve Müferra Şinik ve KDTP yönetimi, bayramın hayırlara vesile olması dileklerinde bulundular.

Geleneksel Bayramlaşma Buluşmasında partililerle ve halkla bir araya gelmekten mutluluğunu ifade eden KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Türk Kızılay’ı desteği ile Kurban Bayramı’nda maddi durumu iyi olmayanlara da yardım eli uzatıldığını vurguladı. Arakan ’da yapılan zulmü kınayan Yağcılar, bir kez daha tüm İslam Alemine Kurban Bayramını kutladı.

Bayram günlerinde de Kosovalıların yanında olmak mutluluğunu ifade eden T.C. Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Türk Kızılay’ının 100 ve Diyanet işleri Başkanlığı’nın 200 büyük baş hayvan kesimiyle ve Kosova’nın genelinde yardıma muhtaç olanlara dağıtımıyla iki halkın dostluğunun pekiştirildiğine işaret etti. Kurban faaliyetiyle Kosova’da 20 bin aileye erişim sağlandığını söyleyen Büyükelçi Kılıç, “üzüntüler ve acılar paylaşırken küçülüyor” dedi.

Bayramlaşma kokteylinde hazır bulunanlar bu sıcak yaz günlerinin akşam serinliğinde sohbet fırsatını değerlendirdiler.