Logo Loading

KDTP, Beykoz Belediyesi ve Prizrenliler Derneği’nden Ortak İftar

KDTP, Beykoz Belediyesi ve Prizrenliler Derneği’nden Ortak İftar

Ramazan ayı vesilesiyle, Kosova Demokratik Türk Partisi, Beykoz Belediyesi ve Prizrenliler Derneği ortaklaşa iftar yemeği düzenledi.

Prizren’de düzenlenen iftar yemeğine, üst düzey siyasi yetkililer, Kosovalı Türk Milletvekilleri yanı sıra KDTP yetkilileri, Türkiye’nin Priştine Büyüykelçiliği temsilcisi, Kosova’da görev payan Türk Temsil Heyeti Başkanı Zorlu Topaloğlu, Yunus Emre Türk Kültür Merkezi yetkilileri, Kosova İslam Birliği ile Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı temsilcileri, kurum ile kuruluş temsilcileri, Kosovalı dernek başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Birlik ve beraberliğin yaşandığı görkemli iftar yemeğinde bir arada olmanın mutluluğu yaşandı.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Taşıtoğlu ve Prizrenliler Derneği Başkanı Nezih Liman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen gece, okunan ilahilerle başladı.

Büyük katılımın gerçekleştiği iftar programının açılışında konuşan KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar sözlerine, Ramazan ayının, buluşma, paylaşma ve ibadet ayı olduğunu belirterek başladı.

“Amacımız ekmeğimizi paylaşmak. Birliğimizi güçlendirmek istiyoruz” diyen Yağcılar, Ramazan Ayı’nın Kosovalı Müslümanlar için çok önemli olduğunu ve varolan ibadetleri devam ettirmeye hazır olduklarını kaydetti.

Bugünlerin Kosova için önemli olduğuna vurgu yapan Yağcılar, hükümetin kurulması ve yeni kurumların biran önce oluşturulması için dua edilmesi gerektiğini ifade etti.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Taşıtoğlu ise, Beykoz Belediyesi’nin Prizren Belediyesi ile kardeş belediye olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ilerleyen günlerde önemli ortak projelere imza atacaklarını belirtti.

Varolan kardeşlik köprüsünü ileriye taşımayı amaçladıklarını belirten Taşıtoğlu, “iftar sofrasında sizlerle birlikte olmak gerçekten büyük bir mutluluk. Önümüzdeki yıl ya sokak iftarı ya da sokak sahurlarını gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

İftar yemeği sofra duası ve hediye takdimi ile son buldu. /Kosovaport

daha fazla fotoğraf için tıklayın…