Logo Loading

Bu Seçimlerde de Priştine’de Kazanacağız

Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP Priştine Şubesi seçimlere beş gün kalan dün akşam tanıtım toplantısını düzenledi. Konuşmalar ve konser olmak üzere iki bölümde gerçekleşen tanıtıma katılım yoğundu.

Priştine’nin Gençlik Sarayında düzenlenen KDTP Priştine Şubesi adaylarının tanıtımında KDTP Genel Başkanı ve Kamu Yönetim Bakanı Mahir Yağcılar, milletvekilleri Müfera Şinik, Enis Kervan ve Fikrim Damka,  KDTP şubeler başkanları hazır bulundu.

Toplantının ilk bölümünde KDTP Priştine Şubesinin belediye meclisi üyeliği adaylarının tanıtımı yapıldıktan sonra katılımcıları KDTP Priştine Şubesi Başkanı Cüneyd Ustaibo selamladı.

Ustaibo yaptığı konuşmasında,  KDTP’nin yıllar yılı her açıdan halkın yanında olmayı ve halkla beraber varlığını sürdürmeyi çalıştığını, bunun gelecekte de böyle devam edeceğini belirterek, “Biz her konuda sizler için buradayız. Siz bizim gücümüz, sizler bizim öncümüzsünüz. Eğer sizler olmazsanız, biz de var olmayız. Sizden aldığımız pozitif enerji ile ayakta duruyoruz” dedi. 3 Kasım seçimlerinden de konuşan Ustaibo, KDTP’nin hem genel hemde Priştine seçimlerinde başarılı olacağından şüphe etmediğini söyledi. Cüneyt Ustaibo, imkanlar doğrultusunda vaat ettiklerini gerçekleştireceklerini,  ancak önceliğin belediye evraklarının Türkçe verilmesi, istihdam ve hakların kullanılmasına verileceğini vurguladı.

Tanıtım toplantısının devamında KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar da  yaptığı konuşmasında “Yıllardır siyasi mücadelemizi bu topraklarda devam etmekteyiz, elbetteki bizler büyük partilerden değiliz, ama büyük düşünmekteyiz büyük işleri yapmaya çalışmaktayız, büyük fikirleri vermekteyiz. Bu anlamda da bugün burada varız ve bundan sonra da olacağız.

Bu belediye seçimlerinde de Priştine’de kazanacağız. Hiç şüphemiz yok, korkumuz yok, hiçbir zaman da olmaz, çünkü 12 sene millet için çalıştık, herkese sorunları konusunda cevap vermeye çalıştık, çözüm bulmaya çalıştık. Bu sebepten başarının yine geleceğine ve Priştine’de siz halkımızın konumunu düzelteceğine inanıyorum ve KDTP olarak bu belediyede de gücümüzü göstereceğiz” dedi.

Mahir Yağcılar, tek hedefin eğitimimize gereken önemin verilmesi, öğrencilerimizin iyi şartlarda okuması, tarihi eserlerin korunması ve derneklerimizin gereken imkanlara sahip olması olduğunu ileri sürerek, toplumumuzu temsil etme iddiasında bulunan bazı partilerin KDTP’yi çok kötü şekilde kopyaladıklarını, kopyalara ise gereğin olmadığını, çünkü KDTP’nin yaptıklarının çok net olduğunu vurguladı.

Konuşmalar ardından KDTP Priştine Şubesinin tanıtımı programı çerçevesinde TRT sanatçıları Rüstem Avcı, Çimen Yalçın ve Yeşim Köksal konser verdi.

kdtppr3 kdtppr2 kdtppr1 kdtppr0