Logo Loading

KDTP Geleneksel Bayramlaşma ve Kurban Bayramı Vesilesiyle Mevlüd-i Şerif, İlahiler ve Tasavvuf Müziği Konseri Düzenledi

KDTP Geleneksel Bayramlaşma ve Kurban Bayramı Vesilesiyle Mevlüd-i Şerif, İlahiler ve Tasavvuf Müziği Konseri Düzenledi

Her yıl olduğu gibi bu yıl da KDTP geleneksel bayramlaşma kokteyli düzenleyerek Türk toplumu ile bir araya gelerek bayramlaşma gerçekleştirdi. Bayramlaşma kokteylinde KDTP yönetimi yanı sıra Türkiye Eşgüdüm Şefi Sn. Volkan Türk Vural, KTTGK Komutanı Yarbay Bülent Çelik ve Prizrende yaşayan değerli Türk toplumu mensupları katıldı. KDTP Genel Başkanı Sn. Mahir Yağcılar tüm Kosova ve İslam dünyasının Kurban Bayramı kutladı.

Ayrıca KDTP ve “Doğru Yol” TKSD ile birlikte 13.01.2006 Cuma saat 19:00 düzenledikleri Mevlüd-i Şerif, ilahiler ve tasavvuf müziği konserine de büyük bir ilgi vardı. Konserde Sn. Mahir Yağcılar yaptığı konuşmada : Bayramlar en değerli günlerimizden biridir ve bugüne kadar bayramlar sayesinde ve diğer dini günler sayesinde burada ki milli benliğimizi ve özelliğimizi korumaya başardık. İleride de birlik ve beraberlik sayesinde ve Allah’ın izniyle bunları koruyacağımızı inanıyorum. Gerçekleşecek sayımlar ve seçimlerden çıkan sonuçlar toplumumuzun konumunun belirlenmesinde büyük önem taşımaktadır. Bu dönemde her şeyi bir yana koyup milli çıkarlar üzerinde odaklanmalıyız. Tek bir sözle hep beraber ve en yüksek rakamla sayım ve seçimlerden çıkmalıyız. O zaman işte o zaman yerimiz ve benliğimiz korunmuş olacak, işte yine o zaman varlığımız fark edilecek ve sözümüz yerini bulacaktır. Geleneklerimiz, dilimiz, eğitimimiz, kültürümüz devam edecektir, haklarımız garanti altında ve kanunlara bağlı olacaktır, ve o zaman hepimizi Kosova’da daha iyi bir hayat bekleyecektir.

Büyük alkış toplayan bu konuşma ardında konseri dinleyen katılımcılar konserden büyük memnuniyet duyarak bu tür konserlerin devamının olmasını talep ettiler.

Konserden bitiminde “Doğru Yol” TKSD sanatçıları, KDTP Başkanı Sn Mahir Yağcılar, Prizren Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Ercan Şpat, Türkiye Eşgüdüm Bürosu Şefi Sn. Volkan Türk Vural, KTTGK Yarbay Bülent Çelik ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.