Logo Loading

KDTP Geleneksel İftar Yemeğinde Prizren’deki Destekçileriyle Buluştu

KDTP Geleneksel İftar Yemeğinde Prizren’deki Destekçileriyle Buluştu

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) geleneksel iftar yemeğinde Prizren’deki destekçileriyle buluştu.

İftar yemeği Türkiye Diyanet İşleri Kosova Koordinatörü İdris Keskin’in duası ve ezanı okumasıyla başladı.

İftar yenildikten sonra selamlama konuşmasını Kosova Demokratik Türk Partisi Başkanı Mahir Yağcılar yaptı.

Ramazan’da herkese mutluluk, sağlık ve bereket  dileklerinde bulunan Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, iftar yemeğine katılanların büyük katkısı olduğunu ve geceye anlam kattıklarını ifade etti.

Kosova’nın ekonomik olarak sıkıntılar yaşadığını hatırlatan Bakan Yağcılar, Kosova’nın siyasi gündemine değinerek, KDTP içinde de yaşanan gerginlikleri dile getirdi.

Parti içinde bazı şahısların partinin dengesini bozmaya çalıştıklarını ve bu huzursuzluğun yaratmış olduğu nedenlerden dolayı olayların mahkeme kapılarına kadar dayandığını ifade eden Yağcılar, bu kişilerin vatandaştan destek alamadıkları için bu tür davranışlarda bulunduklarını dile getirdi. Bu şahıslara meydan okuyan Bakan Yağcıar, “gelsinler, yine karşımıza çıksınlar” derken tekrar başarısız olacaklarını ifade etti.

“Önümüzdeki yıl çok önemli bir yıl” diyen Yağcılar, seçimlerin yapılacağını hatırlatarak, “gücümüzü birleştirelim” diyerek, birlik olma çağrısında bulundu.

Birlik beraberlik mesajları Türkiye Priştine Büyükelçisi Songül Ozan’dan da geldi. Kosova ile Türkiye arasında her alanda gelişen iyi yöndeki ilişkileri vurgulayan Ozan, iftarı düzenleyen KDTP yönetimine ve katılanlara teşekkürlerini ifade etti.

İftar yemeğine Kosova Demokratik Türk Partisi yetkilileri, Kosova Türk Temsil Heyeti (SAİB) komutanları, Prizren esnafı ve işadamları ve çok sayıda davetli katıldı.