Logo Loading

KDTP Gençlik Kolu “Zamanında Kavuşmak” şiir kitabı düzenlenen bir kokteyle tanıtıldı

KDTP Gençlik Kolu “Zamanında Kavuşmak” şiir kitabı düzenlenen bir kokteyle tanıtıldı

Kosovalı Türk gençlerin şiirlerinden oluşturulan şiir kitabı “Zamanında Kavuşmak”, Prizren’in Mulini restoranında düzenlenen bir kokteyle davetlilere tanıtıldı.

Geceye KDTP Genel Başkanı ve Prizren Milletvekili Mahir Yağcılar, Kosova Türk Tabur Görev Kuvvet Komutanı Kurmay Binbaşı Tekin Bora İyidiker yanı sıra drnek başkanları , medaya mensupları, yazarlar, Gilan, Priştine ve Vıçitirindan misafir ve gençler de katıldı.

Akşam 20.00’de başlayan tanıtım gecesinde bir konuşma yapan KDTP Gençlik Kolu Başkanı Enis Kervan, “”amacımız, Kosovalı Türk gençlerini şiirleri ile bu edebi eserde bir araya getirmek, edebiyatımızı buram buram Türkçe kokan bu topraklarda yaşatmaktır. Taktir edersiniz ki bu faaliyetlerimizin sadece biridir”” dedi. Ayrıca emeği geçen kurum-kuruluş ve kişilere teşekkür etti. Gecede sözü alan KDTP Genel Başkanı ve Prizren Milletvekili Mahir Yağcılar, kitabın hayırlı vesilelere olmasını diledi. Ve Gençlik Kolu’nun bu girişimini takdir etti. Konuşmaların ardından, Yeni Dönem Radyosu sunucuları kitaptan şiirler okudu.

Konuşmaların ardından davetlilere bir kokteyl verildi. Gece, kesilen pasta ve danslaral geç saatlere kadar devam etti.