Logo Loading

KDTP Gençlik Kolundan Gençlere Ramazana Hoş Geldin Gecesi

KDTP Gençlik Kolundan Gençlere Ramazana Hoş Geldin Gecesi

21 Eylül Perşembe gecesi KDTP Gençlik Kolunun düzenlemiş olduğu “Ramazana Hoş Geldin” buluşması gençler tarafınadn büyük ilgiyle karşılı.

KDTP ofisinde düzenlenen geceye yaklaşık 50 gencimiz katıldı.

KDTP Gençlik Kolu Başkanı Enis Kervan konuşmasında, bu akşam burada mübarek ramazan ayına hoş geldin demek için bir aradayız. Ancak mutluluğumuza mutluluk eklendi, onca çabalarımıza rağmen bugün Kosova Meclisi’nde Türkçemiz resmileşti. Yani bu akşam burada iki bayramı bir arada kutluyoruz. Ramazanın gelmesi biz Kosovalı Türklere hayırlı oldu. Dilerim mübarek ramazan ayımız herkes için hayırlara vesile olur.

Geçenlerde Berat Kili için düzenlemiş olduğumuz etkinliğin ardından bu akşam burada mübarek ramazan ayımızı dualar ve dini sohbetlerle karşılamayı amaçladık. İnşallah ramazan süresice bu tür etkiliklerimizi devam ettiririz. Ayrıca Tevfik Yücesoy’a onca işinin arasında bizlere zamanını ayırtıp buraya kadar geldiği için çok teşekkür ederim” dedi.

Konuşmanın ardından sözü alan Sn. Tevfik Yücesoy, mübarek ramazan ayının bizler için ne denli değerli olduğunu, ramazan ayında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdi. Ayrıca gençlerimizin sormuş oldukları sorulara ayrıntılı bir şekilde cevap verirken, ramazan ayında da bu tür etkinliklerin yapılmasının iyi olacağını ve yapılacak olan etkinliklerde bizleri yalnız bırakmayacağını sözlerine ekledi.