Logo Loading

KDTP Genel Başkanı Damka’dan Bayram Çıkartması

KDTP Genel Başkanı Damka’dan Bayram Çıkartması

KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka ve beraberindeki Merkez düzeyindeki heyet Priştine Yunus Emre enstütüsü başkanı Dr. Mehmet Ülker’i makamında ziyaret ettiler.

Dosthane bir ortamda ve yoğun gündemli ortak çalışma projelerinin ele alındığı ziyaret kapsamında birçok konuda görüş birliğine varıldı.

Başta Parti Genel Başkanımız ve beraberindeki heyeti karşılayan Enstütü müdürü her türlü iş birliğine hazır olduklarını dile getirdi. Ardından konuşmalar kapsamında Genel başkan ve çalışma arkadaşlarının görüş ve önerileri ortaya atıldı. Başta köklü derneklerimizin desteklenmesi ve gerekli görüldüğü taktirde profesyonel kişilerden, gerektiğinde Kültür Bakanlığı’ndan uzman ekiplerden dahil eğitim almasından, kültür varlıklarımızın yıllarca sürdürdükleri etkinliklerinin daha da modernleştirerek çağa uyacak şekilde artık Kosova’nın geneline hitap etmelerini sağlayarak ülke sahnelerinde yer almak ve geniş kitlelere Türk kültür örf ve adetlerini yaymasına kadar bir sürü acil hallolması gereken konular konuşuldu.

Görüşme sonunda teşekkür, hediye takdimi ve toplu fotoğraf ardından Yunus emre enstütü müdürüne en kısa zamanda Partimizi ziyaret amaçlı davette bulunuldu.