Logo Loading

KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka ve Parti Üst Düzey Temsilcileri Dernek Başkanlarıyla Biraraya Geldi

KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka ve Parti Üst Düzey Temsilcileri Dernek Başkanlarıyla Biraraya Geldi

Bugün KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka ve üst düzey parti temsilcileri Türk toplumunun çok değerli dernek başkan ve temsilcileriyle biraraya geldi.
Derneklerimizi her zaman önemsemiş bir parti ve yönetimi olarak, gerçekleştirilen bu görüşmede, ilerleyen süreçte ne gibi çalışmalar yapmamız gerektiğine, derneklerimizin yaptığı faaliyetler, özellikle de son dönemlerde yaşadıkları sıkıntılar ve bu sıkıntıların çözümünde ne gibi ortak çalışmalar yapılabileceği hususunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Düzenlenen toplantıda konuşan Genel Başkanımız Fikrim Damka :
” Toplumumuzun mihenk taşlarını oluşturan derneklerimizin faaliyetlerinin, değerlerimizin yaşatılması ve zenginleştirilmesi için çok büyük öneme sahip. Geçmişten bu yana Parti ve dernekler olarak birbirimizle iç içe geçmiş durumdayız. Sahip olduğumuz bu değerlerin korunması, en önemlisi de birlik ve bütünlüğümüzün, aramızda fikir ve yöntem farklılıkları olsa dahi, uzlaşmacı ve değerlerimizin yükünün bilincinde olarak, ortak akıl ve yol haritası belirleyerek çözüme kavuşması gerektiğinin altını çizmek istiyorum.
Kosova’da Türkler olarak varlığımızı sürdürme mücadelesini verdiğimiz 70. yıl kutlamaları çerçevesinde dilimizi, kültürümüzü, milli benliğimizi koruyarak gelecek nesillere taşımamız çok önemli. Parti ve dernekler arasında ileride yapacağımız çalışmalarda değerlerimize sahip çıkarak dayanışmayı daha da ileriye taşımamız bizler için çok önemli. Siz değerli temsilciler huzurunda da desteklerinden dolayı temsil ettiğiniz kurum ve çok değerli üyelerinize de teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.
#BirlikteGüçlüyüz #KDTP #BizimPartimiz