Logo Loading

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, İstanbul Zeytinburnu Rumeli Balkan Federasyonu I. Olağan Genel Kurulu’nda

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, İstanbul Zeytinburnu Rumeli Balkan Federasyonu I. Olağan Genel Kurulu’nda

26 Kasım 2006 tarihinde İstanbul Zeytinburnu’nda Rumeli Balkan Federasyonu I. Olağan Genel Kuruluna KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar’da katıldı.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar Genel Kurulu selamlarken; Kosova’nın önemli bir dönemden geçtiğini ve bu kritik dönemde Kosova ve Kosova Türklerine önceki zamanlara nazaran daha fazla desteğe ihtiyaç olduğunu belirtti. Kosova Türkleri ve KDTP’nin büyük mücadeleler içerisinde Kosova’da Türk dilini, eğitim ve kültürünü canlı tutmayı başardıklarını ve bu konuda devamlı mücadele edeceklerini belirtti.

T.C yetkileri ve Federasyonu, dernek ve sivil örgütlerden daha fazla ilgi beklendiğini de vurguladı.

Kurula, Bakan Kürşat Tüzmen, CHP Genel Başkan yardımcısı Onur Öymen, DYP Genel Başkan yardımcısı Celal Adan, ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, MHP Genel Başkan yardımcısı Mehmet Ekici, TMBH Başkanı Erdoğan Saraç, çok sayıda milletvekilinin yanı sıra, belediye ve dernek başkanları da katıldı.

Toplantıda Rumeli Balkan Federasyonu Genel Kurulu seçilirken; federasyona ve genel kurula önemli katkılarda bulunan şahıslara plaketler verildi.

Rumeli Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Necmetin Sönmez tarafından 28 Kasım akşamı KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar’a yemek verildi. Yemekte yapılan ve gelecekte yapılacak olan çalışmalardan, burs dağıtımları ve ortak faaliyetlerden de konuşuldu.