Logo Loading

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar ve NATO Genel Sekreteri Scheffer Görüştü

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar ve NATO Genel Sekreteri Scheffer Görüştü

Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Mahir Yağcılar dün KFOR Komutanı Ronald Katherin NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer ve beraberindeki heyete verdiği yemeğe katıldı.

Yemeğe Kosova Müzakere Ekibi üyeleri de katıldı.

NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer ve beraberindeki heyete verilen akşam yemeğinden sonra NATO Genel Sekreteri ile KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar görüştü.

Görüşmede, Kosova’daki güncel gelişmeler ve Kosova Türk topluluğunun durumundan söz edildi. Genel Başkan Yağcılar, Kosova Türk Topluluğun Ahtisari önerisini desteklediğini vurgularken, NATO ve diğer uluslararası faktörlerinden gelecek dönemde de desteklerin sunulması ve tüm topluluklara eşit muamele gösterilmesini istedi.

NATO Genel Sekreteri Scheffer, Kosova’nın bir bütün kalacağını ve Kosova’da Türk topluluğun önemli bir topluluk olduğunu belirtti.

NATO Genel Sekreteri Scheffer, Kosova’nın bir bütün kalacağına ifade ederek burada tüm toplukların yararı için olduklarıklarını belirtti. Kosova’da Türk topluluğun önemli bir topluluk olduğunu belirten Scheffer, gelecek dönemde tüm topluluklara önem vereceklerini söyledi ve bu konuyu T.C. NATO daimi temsilcisi olan büyükelçi Tacan İldem ile de konuşacaklarını söyledi.