Logo Loading

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Ulu Önder Atatürk`ün önderliğinde ve Türk milletinin azim ve kararlılığıyla yazılan Kurtuluş destanı`nın heyecanını, gururunu ve Cumhuriyet`in ilanının 95. yıldönümünü büyük bir sevinç ve onurla karşılamaktayız.

Çağdaş ve demokratik Türkiye`nin güvencesi olan Cumhuriyet, Türk milletinin ilelebet ve ebedi varlığıdır. Geçmişte tüm dünyanın tanık olduğu birlik, beraberlik ve kardeşlik bağları bugün olduğu gibi yarın da güçlü Türkiye’nin teminatıdır.

Türk Cumhuriyeti`nin 95 yıllık başarılarını katlayarak yenilerine ulaşacağına dair inancımız tamdır, Kosova Türk toplumu herzaman olduğu gibi bundan sonra da anavatan Turkiyenin yanında olmaya devam edecek, başarıları ile gururlanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülke ve milletin kurtuluşu için canlarını feda etmekten çekinmeyen başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitleri saygı, minnet ve rahmetle anıyor.

Tekrardan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı`mızın 95. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.