Logo Loading

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar’ın Bayramı Mesajı

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar’ın Bayramı Mesajı

Sabrın, dayanışma ve yardımlaşmanın kaynağı olan bereketli bir Ramazan ayından sonra bayrama ulaşmanın mutluluğu ve sevincini yaşarken, mübarek Ramazan bayramını tüm İslam Âlemine kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.

Mübarek Ramazan ayından sonra bayram günlerine ulaşmak hepimize ayrı bir mutluluk, ayrı bir huzur vermektedir. Bu anlamda Yüce Rabbimizin insanlığı daha nice bayram ve mutluluklara nice barış ve güzel günlere ulaştırmasını niyaz eder, yapılan dua ve ibadetlerin kabul edilmesini dilerim. Bugünlerde barış ve refaha fazlasıyla ihtiyacın var olduğunu bilerek, bu bayramın dünyanın daha iyi bir geleceğe vesile olmasını arz ederim. Kosova’nın önemli ve kritik bir süreçten geçtiğini bilerek, tüm Kosovalılar, tüm devlet mekanizmaları ve tüm kurumlar tarafınca daha iyi yaşam şartlarının yaratılmasında daha fazla çabaların sarfedilmesini bekler, gerçekleşen erken seçimlerden sonra bir an önce yeni hükümetin kurulmasını görmek isteriz. Anavatanımız Türkiye’nin istikrarlığının ve ekonomik güçlenmesinin devam etmesini, Kosova ile Türkiye arasında iyi ilişkilerin artırılmasını arz etmekteyiz. Bu süreç içerisinde Kosova Türk Toplumunun daha güçlü ve daha bir olması, son seçimlerde elde edilen birlik ve başarı tablosunun devam etmesini umut ve inançla beklemekteyiz. Bu çerçevede Kosova Demokratik Türk Partisi olarak erken meclis seçimlerinde elde ettiğimiz başarının mutluluğunu benzeri şekilde 22 Ekim Belediye seçimlerinde de yaşamak isteriz. İnanıyoruz ki partimizin gücü toplumumuzun gücünü artıracak, toplumumuzu daha emin adımlarla geleceğe taşıyacaktır. Bu konuda bizleri destekleyen ve cesaretlendiren herkese teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Tekrardan birlik ve dirlik dilekleriyle toplumumuzun tüm temsilcilerine olduğu gibi, tüm İslam dünyasında dayanışma, yardımlaşma ve daha iyi ilişkilerin varolması için dua eder, herkese en içten dileklerimle Ramazan bayramını tebrik eder, bu mübarek bayramın dünyaya barış, huzur ve refah getirmesini dilerim.