Logo Loading

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar’ın Kurban Bayramı Mesajı

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar’ın Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlar toplumsal birliği sağlayan, milli ve manevi değerlerin hatırlandığı, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği, dostluk ve kardeşlik hislerinin güçlendiği en özel günlerdir.

Günümüz dünyasındaki en önemli mesele, barış ve istikrarı sürekli kılarak, bireylerin sosyal refah seviyesini ve hayat kalitesini arttırmak ve onların huzurlu bir yaşam sürdürebilmelerini sağlanılması için Yüce Rabbimize dua ederiz. Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada barış ve kardeşliğin hakim olmasını temenni ediyor, ülkemiz Kosova`nın geçtiği bu hassas siyasi dönemin ve yapılacak olan yeni Yerel Seçimlerin vatandaşlarımıza hayırlara vesile olmasını ve aynı zamanda daha parlak bir gelecek ve güzel yarınlara vesile olmasını dilerim.

Anavatanımız Türkiye’nin istikrarlığını ve ekonomik güçlenmesini devam ettirmesini, Kosova ve Türkiye arasında var olan iyi ilişkilerin daha yüksek boyutlara taşınması ve geliştirilmesini arz etmekteyiz.

Bu süreç içerisinde Kosova`da yaşayan Türk Toplumunun her açıdan daha fazla güçlenmesi ve birliğini muhafaza ederek ülkemizin kalkınmasındaki etkisini arttırmasını niyaz ederim. İnanıyorum ki, Kosova Demokratik Türk Partisi ve toplum olarak Genel Seçimlerde elde ettiğimiz başarıyı 22 Ekimde düzenlenecek olan Belediye Seçimlerinde de devam ettireceğiz ve bundan böyle de toplumumuzu en iyi şekilde temsil etme şerefine nail olacağız. Bu doğrultuda seçmenimiz ve destekçilerimize teşekkürü bir borç bilir aynı dayanışma ve yardımlaşmanın bundan sonra da devam edeceğini yinelemek istiyorum.

Partimiz güçlü oldukça toplumumuz güçlenecek ve bizleri bir arada tutan değerlerimiz ile birlik ve beraberliğimiz daim olacaktır. Bu bayram da bu ruhu göstereceğine inanarak birbirimizi her zamankinden daha sıkı tutmaya bir fırsat olacaktır. Dolayısıyla kaygıların ve sıkıntıların geride bırakıldığı, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insani ilişkilerin güçlendiği ve umutların canlandığı bir bayramın yaşanmasını arz ederiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı`nın başta ülkemiz ve tüm dünyada barışın ve esenliğin hakim olmasına vesile olmasını temenni eder, Kutsal topraklarda bulunan hacı adayları ve tüm İslam alemine Yüce Rabbimizin şefkat ve güç vermeleri için dua eder, tekrardan herkesin huzurlu bir bayram geçirmelerini, sağlık içinde nice bayramlara erişmelerini temenni eder, Kurban Bayramını kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.

Mahir Yağcılar
Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Bakanı
Kosova Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Bakanı

30.08.2017, Priştine