Logo Loading

KDTP Genel Başkanı Sn. Mahir Yağcılar Gerçek Dergisinin Tanıtım Toplantısında

Gerçek Derneğinin savaştan sonra çıkarmaya başladığı “Gerçek” dergisinin yeni sayısının tanıtımı Priştine’de Gerçek derneğinde yapıldı. Tanıtıma; KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Türkiye Cumhuriyeti Eşgüdüm Bürosu Müsteşarı Volkan Türk Vural, Türk Taburu Görev Kuvvet Komutanlığı Komutanı Kurmay Yarbay Bülent Çetin, Kosova Kültür ve Spor Bakanı Yardımcısı Ergin Köroğlu’nun yanı sıra dernek üyeleri, öğretmenler ve yazarlar da katıldı.

Toplantının açılışını gerçek derneği Başkanı Zeynelabidin Ustaibo yaptı. Gerçek dergisinin ilk sayısı 3 yıl önce çıkmıştı. Dergi tam 4 sayıya ulaşmıştı ama derginin masrafları karşılanamadığı için uzun bir süre dergi yeni sayısına ulaşamamıştı. 2006 yılında Gerçek dergisinin yeni sayısına ulaşmasının en önemli nedenlerinden biri de: Gerçek derneğinin kuruluşunun 55. yıldönümünün olmasıydı.

KDTP Genel Başkanı Sn. Mahir Yağcılar “Gerçek dergisinin yeni sayısının çıkmasından çok mutlu olduğunu ayrıca derginin uzun süreli çıkmasını ve başarılarının devamlarını diledi”.

17 Ocak 2006