Logo Loading

KDTP Genel Başkanımız Fikrim Damka, “Elena Gjika” İlköğretim Okulunu Ziyaret Etti

Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP Genel Başkanı ve milletvekili Fikrim Damka, Genel Başkan Yardımcısı Berkant Curi ve Priştine Şubesi Başkanı Ferdi Mazrek bugün “Elena Gjika İlk Ve Ortaöğretim Okuluna bir ziyaret gerçekleştirdi. ‘’Elena Gjika’’ okul müdürü Betim Sylejmani ve Yardımcısı Agnesa Globoder tarafından sıcak karşılanan KDTP heyeti okulun çalışmaları hakkında bilgilendirildi.

Müdür Yardımcısı Agnesa Globoder, pandemi sürecinde eğitim şartlarının zorlaştığını fakat öğretmenler ile birlikte gerekli tüm tedbirleri aldıklarını ve öğrencilerin eğitiminde aksama yaşatmamak için ellerinden gelen herşeyi yapmaya gayret gösterdiklerini belirtti.

Müdür Yardımcısı Globeder ayrıca KDTP Genel Başkanına hem Priştine Şubesi ile sıkı bir koordinasyon içerisinde olduklarını belirterek, KDTP’nin destekleri ve geçen haftalarda dağıtılan Eğitim Setleri için teşekkürlerini sundu.

KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka da Kosova genelinde Türkçe eğitimin kalitesini artırmaya yönelik parti olarak eğitimcilerin arkasında olduklarını vurgulayarak, gerekli olan her desteği sunmaya devam edeceklerini ifade etti.