Logo Loading

KDTP Heyeti, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerine Katıldı

KDTP Heyeti, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerine Katıldı
Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka , Milletvekillerimiz Fidan Brina Jılta ve Enis Kervan, Şube Başkanlarımız ve Parti temsilcilerimiz, Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçiliği himayesinde, Partimiz ve Yunus Emre organizasyonuyla düzenlenen, #15Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine katıldı.
Günün anlam ve önemine binaen, “Art Theatre” tiyatrosu tarafından hazırlanan “15 Temmuz ve İnsan” tiyatro gösterisi katılımcılar tarafından büyük ilgi görürken, gecenin sonunda Orkide Kadınlar Derneği’nin “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri” anısına 251 ay yıldızlı balonun gökyüzüne bırakılma etkinliği ve fotoğraf sergisi gerçekleşti.
Başkanımız konuşmasında :
“Bizlere düşen 15 Temmuzda yaşanılan bu hain FETÖ darbe girişimini asla unutmamak ve unutturmamak, birlik beraberlikten kopmayarak, değerlerimizi koruyup geleceğe daha emin adımlar atmaktır.
Unutmamalıyız ki bu değerler bizleri ayakta tutan yegâne kavramlardır. Bu bilinci atalarımızdan nasıl emanet aldıysak, bugünde öyle sahip çıkmamız gerekmektedir. Bu uğurda çok çalışmak ve kararlılıkla birliğimizi pekiştirmemiz gerekmektedir.
Hatırlamakta fayda var, toplumları birleştiren, onları birbirine bağlayan “ortak değerlerdir”. Bizler de burada yaşayan Kosovalı Türkler olarak bu değerin bir parçasıyız. Bu değerlerle yoğrulmuş, bu değerler için emek harcayan bir bütünün parçasıyız. Bizler Çanakkalede “Geri Dönmeyi hiç düşünmediler” ruhunun mirasçısıyız. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözünün savunucusuyuz. Ve bu değerlerin savunucusu olmaktan, bu ruhun mirasçısı olmaktan gurur duyuyoruz.
Değerli halkımız;
Türk milleti hiçbir zaman ihaneti affetmemiştir. Hainlerin arkasında duranlarıda, destekleyinleride affetmeyecektir. Milletin geleceğini karartmak isteyenleri, milletin iradesine saygı duymayanları en ağır şekilde cezalandırmaktadır.
Bizlere burada düşen görevde, bu bölücülere, bu gözü dönmüşlere karşı kararlı bir tutum sergilemektir. Her zaman olduğu gibi, ana ülkemizin, devlet büyüklerimizin yanında durarak bu davada var gücümüzle mücadeleye desteklerimizi sunmaktır. Küçük çıkar gruplarına, menfaatçilere hiçbir zaman göz yummamalıyız. Çeşitli kimliklere bürünerek aramıza girmek isteyenlerin hizmet ettiği oluşum bellidir. Bunlar aramıza nefret tohumları ekerek, bizleri birbirimize, bizleri kimliğimize, bizleri anavatanımıza düşman etmekten başka amaçları ve düşünceleri yoktur. Bu hain örgüte en büyük ve en önemli cevabımız, kararlı duruşumuz, birlik beraberliğimiz ve şüphesiz değerlerimize olan sarsılmaz bağlılığımız olacaktır. ” ifadelerine yer verdi.
#15Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle AAB Koleji – Fushë Kosovë Kampüsü’ndeki tiyatro salonunda gerçekleştirilen tiyatro gösterimi ve balon etkinliği, Türkiye ve Kosova’dan kurum ve kuruluş temsilcileri, dernek başkanları ve halkımızın yoğun ilgisi ile karşılandı.