Logo Loading

KDTP Heyeti Ak Parti Kongresi’ne Katıldı

KDTP Heyeti Ak Parti Kongresi’ne Katıldı

KDTP Genel Başkanı ve Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar,  KDTP Genel başkan yardımcısı ve Kosova Yerel Yönetimi bakan yardımcısı Rifat Krasniç ve milletvekili Müfera Şinik’ten oluşan Kosova heyeti AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresine katıldılar. Kongre öncesi ve sonrası heyet çok sayıda görüşmeler gerçekleştirdi. KDTP G. Başkanı Mahir Yağcılar AK parti G.Başkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderlere verdiği yemeğe katıldı. Yemek esnasında başta Başbakan Recep Tayip Erdoğan olmak üzere çok sayıda AK Parti yetkilileri ve diğer siyasi liderlerle kısa görüşmelerde bulundu.

Büyük kongre esnasında heyet çok sayıda AK Parti delegeleri ve yabancı heyetlerle görüşmelerde bulundu.

KDTP yetkilileri Kongre sonrasında T.C. Başbakan yrd. Bekir Bozdağ ile görüşmelerde bulundular. Kongrenin başarılı geçmesini, Sn. Recep Tayip Erdoğan yeniden G. başkan seçimini  ve  seçilen tüm MKYK üyelerine tebriklerini iletmelerini dilediler. Görüşmede Kosova ve Türkiye ilişkileri, Kosova Türk Toplumuna desteklerin devam edilmesi, özellikle öğrenci kontenjanları gibi sorunlar ele alındı. Bu görüşmeden sonra heyet Yabancı Türkler Başkanlığını ziyaret edip başkan yardımcısı Mehmet Köse ile görüşmede bulundular. Bu görüşmede ana konu kontenjanlar, öğrenci sorunları ve bu sorunların giderilmesi konusu ele alındı.

Heyet diğerleri arasında Kosova kökenli ünlü flüt sanatçısı Şefika Kutluer’in Uluslarası müzik festivali açılışına ve Kosova Filharmonisi Orkestrasıyla düzenlenen ortaklaşa konserine de katıldı.