Logo Loading

KDTP heyeti, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştü

KDTP heyeti, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştü

KDTP Genel Başkan Mahir Yağcılar başkanlığındaki heyet, T.C. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştü.

Heyete KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar,KDTP Milletvekileri Müfera Şinik, Enis Kervan ve Fikrim Damka, Kosova Cumhuriyeti Hükümetinde KDTP Bakan yardımcıları Rifat Krasniç ve Kadir Hüseyin, Kosova Mitroviça Belediye Başkan Yardımcısı Erol Zekeriya ve  Kamu Yönetimi Bakan başdanışmanı Birsen Şufto yer almaktadır.

T.C. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, KDTP heyetini ağırlamanın mutluluğunu ifade etti. KDTP bir bakan ve üç milletvekili yanısıra hükümeteki bakanyardımcıları ve yerel yönetimlerdeki temsil heyetini önemsediklerinin altını çizdi. KosovaTürk toplumunun güçlü temsiliyetinin Türkiye – Kosova arasındaki ilişkilere önemli değer ve katkı sunduğunu belirterek bu ilişkilerin devam edeceğini bildirdi.

Kosovadaki Türklerin  dil,din,eğitim, kültür ve sanata vermiş oldukları mücadele ve başarılı çalışmalarını bir daha takdir edip, “bugüne kadar vermiş olduğumuz desteklerimiz bugünden sonra da devam edecektir.Kosova Cumhuriyeti’nin herzaman yanında olduk ve olacağızdır. Özellikle Balkanlardaki siz Kosovalı Türklerin Türk kimliğini müslüman değerleriyle korumanız ve yaşatmanız bizleri memnun etmektedir. KDTP olarak Kosovada ki başarınızdan dolayı  takdir ediyorum”.

KDTP Genel Başkanı Yağcılar, Kosova Türklerinin temsiliyeti, çalışmaları ve beklentileri hakkında bilgi sunarak Türkiyenin varolan desteğini dile getirdi. KDTP milletvekilleri ve bakanyardımcıları ayrıca Kosova Türklerinin eğitim, kültür ve sağlık konusunda destek beklentilerini paylaşarak  T.C.Cumhurbaşkanını Kosovaya davet ettiler.

KDTP görüşmeleri T.C. Başbakanı Tayip Erdoğan ve Yurtdışı Türkleri bakanı Kemal Yurtnaç ile devam etti.