Logo Loading

KDTP Heyeti, İstanbul’da Bir Dizi Görüşme Gerçekleştirdi

KDTP Heyeti, İstanbul’da Bir Dizi Görüşme Gerçekleştirdi

İstanbul Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner’in daveti üzerine Kosova Cumhuriyeti bağımsızlığının 4. yıldönümü kutlamalarına Kosova Başbakan Yardımcısı Edita Tahiri, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, milletvekilleri Enis Kervan, Müferra Şinik ve Fikrim Damka ve diğer yetkililerden oluşan Kosova heyeti katıldı.

Kosova heyeti, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner tarafından kabul edildikten sonra, Bayrampaşa Belediyesi ve “Arnavut Kardeşliği’ Derneği tarafınca örgütlenen panel ve konsere katıldı.

Heyet, Pazar akşamı Kosovalılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği “Bağımsızlık Gecesi”-ne de katıldı. Gecede yapılan selamlama konuşmalarından sonra bağımsızlık pastası kesildi ve eğlence programıyla son buldu.

Bakan Yağcılar ve KDTP milletvekilleri, İstanbul ziyareti esnasında Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Yücel Teşkilatı anısına yapılan geleneksel Mevlit programına da katıldılar. Programda Bakan Yağcılar, Yücel Teşkilatının Türk hareketinin önemi ve sonraki nesillere etkisi büyük olduğunu vurgulayarak Rumeli Derneği Başkanı Sadullah Sipahioğlu’na teşekkürlerini sundu.

Heyet, Kosova Gilanlılar Derneğini ziyaret ederek yeni seçilen Başkan Beytullah Doğan’a tebrik etti ve yönetim kurulu üyeleriyle Kosova ve soydaş sorunlarıyla ilgilendi.

Kosova-Prizrenliler Derneği’ni de ziyaret eden KDTP Heyeti, Başkan İsa Kayım ve diğer yönetim kurulu üyeleriyle ortak projelerin yapılması ve onların gerçekleşmesi için fikir alışverişinde bulundu.

Heyet İstanbul’dan ayrılmazdan önce bu anlamlı davet ve organizasyon için bir daha Başkan Atila Aydıner ve tüm Bayrampaşa Belediyesi çalışanlarına teşekkür etti.