Logo Loading

KDTP Heyeti “Küresel Düşün Yerel Davran” konulu kişisel gelişim zirvesine katıldı

KDTP Heyeti “Küresel Düşün Yerel Davran” konulu kişisel gelişim zirvesine katıldı

KDTP Genel Başkanı ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Milletvekilleri Müferra Şinik ve Fikrim Damka ile birlikte Türkiye`de Okuyan Kosovalı Öğrenciler Birliği Derneği tarafından düzenlenen “Küresel Düşün Yerel Davran” konulu kişisel gelişim ve girişimcilik zirvesine katıldı.

Kosova-Türkiye ilişkileri hakkında öğrencilere değerlendirme yapan Bakan Yağcılar, Derneği düzenledikleri panelden dolayı tebrik etti.

Konuşmasında, Kosova-Türkiye ilişkilerini geniş bir perspektivden aktaran Bakan Yağcılar, yüzyıllara daynan ortak bir tarihi geçmiş ve dostluk bağları temelindeki Türkiye ile ilişkilerin Kosova Savaşı süresince ve savaş sonrası dönemde nasıl geliştiğini, Türkiye devletinin Kosova`nın bağımsızlık ve kalkınma sürecine sunmuş olduğu katkıları, uluslararası alanda Kosova`nın tanınması, sosyo-kültürel, siyasi, ekonomik, ticari, sağlık alanlarında ülkemize sunduğu katkıları ele alarak gençlerimize aktardı.

Kosova Türk toplumunun anayasal hakları ve Kosovadaki aktif varlığının siyasi ve sivil toplum temsilcileri vasıtası ve partimizin varlığı ile temin edildiğini vurgulayan Bakan Yağcılar, Türkçe eğitim hayatındaki yoğun çalışmalara ve yeni projelere de değindi.

Son olarak iki ülke arasındaki siyasi ve ekonomik bağların derinleşme sürecini gençlerimize ileten Bakanımız, Türkiye ve Kosova arasındaki asırlardır süregelen kardeşlik köprüsünü korumaya ve güçlendirmeye devam edeciğimizi ekleyerek, öğrencilirimizin ülkemizi en iyi şeklilde temsil edeceklerine dair inancının tam olduğunu belirti ve onlara çalışmalarında başarılar diledi.