Logo Loading

KDTP Heyeti, T. C. Priştine Büyükelçiliği Tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Vesilesiyle Düzenlenen Programa Katıldı

KDTP Heyeti, T. C. Priştine Büyükelçiliği Tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Vesilesiyle Düzenlenen Programa Katıldı
Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka ile Milletvekillerimiz Enis Kervan ve Fidan Brina Jilta, Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç, Gilan Belediye Başkan Yardımcısı, Şube Başkanlarımız ve Parti temsilcilerimiz, T. C. Priştine Büyükelçiliği tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle düzenlenen programa katıldı.
Programda konuşan Başkanımız: ” FETÖ terör örgütü farklı oluşumlar içerisinde birçok ülkeye sızmış ve varlığını halen daha devam ettirmektedir. Eğitimden, medyaya, iş dünyasından kamu kurumlarına kadar bu tehlike farklı alanlarda etkisini sürdürebilmektedir. Kitaplar çıkartan, konferanslar düzenleyen bu örgütün ülkemiz için de ayrı bir güvenlik tehdidi oluşturduğu kanısındayım. Devletin çeşitli kademelerinde ve sivil toplum örgütlerinde varlığını sürdüren bu oluşum için en kısa sürede harekete geçilmesi ülkemizin gelceği için çok önemlidir. Kosova’da özellikle eğitim adı altında okullarda varlığını sürdürmeye çalışan bu sinsi örgütün karşısında, tüm Dünya ülkelerinin kararlılıkla mücadeleye devam etmesi ve Kosova Devletinin’de bu mücadelede daha kararlı bir duruş sergilemisi gerektiğine inanıyorum. İkili ilişkilerimize zarar vermekten başka hiçbir faliyeti olmayan FETÖ Terör örgütünün üzerine gidilmesi, Kosova Türk toplumunun da beklentileri arasındadır.” ifadelerine yer verdi.
Başkanımız Fikrim Damka aynı zamamda, T. C. Prizren Başkonsolosluğu’nun 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle açtığı sergiyi ziyaret etti.