Logo Loading

KDTP Kadınları Bir Araya Getirdi

KDTP Kadınları Bir Araya Getirdi

Kosova Demokratik Türk Partisi Kadın Kollarının organizasyonuyla dün Prizren’de kadınlar buluşması gerçekleştirildi. 1500 bayanın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte Kosova Demokratik Türk Partisi milletvekili adaylarının tanıtımı yapıldı. Gecede açılış konuşmasını yapan Kadın Kolu Başkanı Müferra Şinik, bu gecenin organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür etti. Parti olarak bugüne kadar büyük görev ve sorumluluk taşıdıklarına vurgu yapan Şinik, “Bugüne kadar Türk toplumunun sorunlarının çözümünde önemli başarılara imza attık. Bu çalışmaların sürüdürülmesi ve daha ileriye taşınması için desteğe ihtiyacımız bulunmaktadır. Zaman ise KDTP’yi destekleme zamanıdır. 8 Haziran günü 57 numarada KDTP’de buluşmak dileklerimle” şeklinde konuştu.

Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Mahir Yağcılar ise yaptığı konuşmasında toplumsal bütünlüğe ve temsliliyetin önemine vurgu yaptı. Toplumu ayakta tutan ve geleceğe daha ümitle bakmamızın temelinde kadınların bulunduğuna vurgu yapan Yağcılar, “Bugün siz değerli bayanlarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Toplumun en önemli unsurları olan sizleri, kalabalık ve birlik içinde görmek bizlere gelecek açısından ümit vermektedir. Kosova Türk Toplumu olarak hassas bir süreç içinden geçmekteyiz. Parti olarak 2 milletvekili ile temsil etmemiz zarurudir. Temsiliyetimizin artması ve geleceğe daha ümitle bakabilmemiz için bu mecburidir. Gelin hep birlikte geleceğe daha ümitle bakmak ve temsiliyetimizi artırmak için 8 Haziran’da Kosova Demokratik Türk Partisine destek çıkalım. Güçlü bir KDTP, güçlü bir toplum dermektir. Oyumuz 57’ye Kosova Demokratik Türk Partisine olsun” şeklinde sözlerini noktaladı.

Gecede Türkiye’nin ünlü ses sanatçısı Beyo eşliğinde gecenin geç saatlerine kadar bayanlar müzik eşliğinde neşeli dakikalar yaşadı.