Logo Loading

KDTP Merkez Yönetim Kurulu Bildirisi

BILDIRI 

12 Ekim 2011 Pristine’de KDTP Merkez Yönetim Kurulu toplantisinin gerçeklestigini bildirmekteyiz. Toplantiya 27 üyeden 17 MYK üyesi katilirken Prizren ve Mamusa subesinden özürsüz nedenlerle 8 MYK üyesi katilmamistir. Toplantida en basta MSK tarafinca yeni parti tüzügünün kurallara uygun kabul edildigi teyit yazisinda bulunan bilgilerin aktarilmasindan sonra parti çalismalarinin aktif hale getirilmesi ve tüzügün tamamen uygulanmasi gerekliliginin alti çizilmistir.

Toplantida birkaç ay önce KDTP Prizren subesinde alinan kararlarin yanlis ve tüzüge aykiri oldugu tekrarlanirken yanlislarin en kisa zaman içerisinde düzeltilmesi , Vuçitirin subesi baskan seçiminin tekrarlanmasi ve tüzüge uyumlu olarak seçimin Sube Meclisi tarafindan gerçeklesmesi karari alinmistir. Toplantida parti çalismalarinin daha aktif ve profesyonel olmasi amaciyla Tüzük ve Denetim Komisyonu üyelerinin sayisi tamamlanmis, 5 kisilik Merkez Disiplin Kurulu seçilmistir. Bu baglamda MYK üyesi olan sn. Arif Bütüç’ün Parti tüzügüne aykiri davranislardan dolayi Merkez Disiplin kuruluna sevkedilmesi istenilmistir.

Toplantinin devaminda gelecek MYK toplantisi için Parti programi ve çalisma planinin hazirlanmasi, Genel Sekreter ve diger parti görevlilerin atamasiyla ilgili gereken istisarelerin yapilmasi, gençlik, kadin kollari ve diger organlarin eksiksiz olusturmalari ve faal duruma getirilmeleri istenilmis, sube ve sube baskanlarinin Baskanlik kurulu ve MYK ile koordineli ve tüzüge uyumlu olarak hareket etmeleri geregi karara baglanmistir. Toplantinin sonunda gelecek dönemde yapilacak çesitli etkinliklerle ilgili prensipte ön kararlarin alindigini saygiyla bildirmekteyiz.

Mahir Yagcilar
KDTP G.Baskani

Pristine, 12 Ekim 2011