Logo Loading

KDTP Milletvekilleri Emin Durak Okulunu Ziyaret Etti

KDTP Milletvekilleri Emin Durak Okulunu Ziyaret Etti

Prizren’in “Emin Durak” İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden KDTP milletvekilleri Müferra Şinik ve Fikrim Damka, okul müdürü Rrahim Bekteshi ve yardımcısı Fevzi Karamuço ile görüştü.

3 yıldan bu yana okul binasına ulaşmakta öğrencilerin trafik sorunuyla karşılaştığına dikkati çeken yetkililer, caddeyi geçmek için ışıklandırma istemlerine yetkililer tarafından yanıt verilmediğini söylediler.

KDTP milletvekilleri konuyla yakından ilgilenerek soruna çözüm getirme vaadinde bulundular.

Okul binasına ek yapılan beden eğitimi salonundan da bilgi alan milletvekilleri, salonun araç gereçlerle donatılmasında yardımcı olacaklarını bildirdiler.

Türkiye ile kardeş okul projelerinde kısmi başarı elde edildiğini belirten okul yetkilileri, bu işbirliğinde devamlılığın sağlanamadığına işaret ederken bu yönde destek talebinde bulundular.

KDTP milletvekilleri, Eskişehir Türk Dünyası Başkenti projesi çerçevesinde Eskişehir’den bir ilköğretim okulu ile kardeş okul girişimini başlatacaklarını belirttiler.

KDTP milletvekilleri Müferra Şinik ve Fikrim Damka, bu fırsatla “Emin Durak” İlköğretim Okulu öğretmenleriyle de görüşerek sorunlarını dinledi.