Logo Loading

KDTP Mitroviça Şubesi Seçimleri Başarılı Olarak Değerlendirdi

KDTP Mitroviça Şubesi Seçimleri Başarılı Olarak Değerlendirdi

Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP Mitroviça Şubesi Yönetim Kurulu genişletilmiş toplantısında yerel seçimler, KDTP ve Mitroviça Şubesi çalışmaları değerlendirildi.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar’ın da katıldığı KDTP Mitroviça Şubesi Yönetim Kurulu genişletilmiş toplantısı dün akşam yapıldı. Toplantıda, 3 Kasım yerel seçimlerinde KDTP’nin Mitroviça belediyesi meclis üyeliğini kazanması başarı olarak değerlendirdi.

KDTP Mitroviça Şubesi Başkanı Erol Zekeriya yaptığı konuşmada, Mitroviça’nın iki belediye olarak seçimlerde yer almasını dezavantaj olarak değerlendirdi:
“Mitroviça güney ve kuzey olarak iki belediyeye ayrılması nedeniyle oylarımızın bir kısmı kuzeyde kalmıştır. Buna rağmen güneyde bir sandalye kazanmamız bence büyük başarıdır.”

Toplantıda sözü alan KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Erol Zekeriya’nın bu tespitiyle oydaş olduğunu vurguladı. Yağcılar, seçimlerin genel ve Türk Toplumu açısından değerlendirmesini de genişçe yaptı.

Toplantının devamında KDTP Mitroviça Şubesi Başkanı Erol Zekeriya, Mitroviça Belediyesi’nde 2009 yılından bu yana KDTP temsilcilerinin çalışmalarıyla ilgili de bilgi verdi. Geçen dört yıl içerisinde Mitroviça Belediyesi’nde KDTP temsilcilerinin Mitroviça Belediye Başkan Yardımcılığı ve Meclis Başkan Yardımcılığı görevlerini yaptığına işaret eden Erol Zekeriya, elde edilen başarıları şöyle anlattı:

“KDTP desteği ile Türk Toplumunun önderliğinde Topluluklar Kültür Merkezi inşa edilmeye başlandı. Mitroviça Belediyesi binasında duran levhada Türkçe ibarelere yer verildi. Toplulukla Dairesinebir Türk işe alındı. Mitroviça’yı İnegöl ile kardeş belediye yaptırdık ve Türkiye’deki birçok belediye ile işbirliğimizi genişlettik.”

KDTP Mitroviça Şubesi Yönetim Kurulu genişletilmiş toplantısının sonunda Mahir Yağcılar, Mitroviça Şubesi’ne şimdiye kadar olduğu gibi ileride de her konuda destek olacağını bildirdi.