Logo Loading

KDTP MYK BİLDİRİSİ

18 Mart 2012 tarihinde Prizren’de KDTP MYK toplantısı yapıldı. Toplantının gündeminde Kosova’da ki güncel gelişmeler ve Şubelerin çalışmaları vardı.

Toplantının başlangıcında geçen Cuma günü Afganistan’da şehit  olan 12 subay ve şehitlerin ruhuna fatiha okundu ve parti adına  derin üzüntüler belirtildi.

Güncel konular bölümünde Sırbistan seçimlerinin Kosova topraklarında yapılması kabul olunmaz olarak ifade edilirken, geçen hafta Kosova liderler toplantısından yayınlanan deklarasyon ve Kosova Meclisinde alınan karar tamamaen desteklendi.

Toplantıda Kosova Türk toplumu için önemli olan eğitim kontenjanlar konusu ele alındı. Bu yıldan itibaren TCS sınavının kaldırıldığı, KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar’ın T.C. Başbakan yardımıcısı Bekir Bozdağ ve Dış Türkler Başkanı ile yaptığı görüşmelerden, kontenjanlar sayısı ve bölümlerin iyileştirileceği garantileri aktarıldı. Gereken başvuru ve kayıt bilgileri tüm ilgilenler için zamanında bildirileceği  belirtidi.

Toplantının devamında parti  çalışmaları ve önceki alınan kararların devamlılığını sağlamak amacıyla Priştine Şubesi geçici Başkanı görevine Cüneyd Ustaibo, Mamuşa Şubesi geçici başkanı görevine  Rifat Krasniç MYK tarafınca atandılar.  MYK üyeleri  kendilerinden en kısa süre içerisinde tüzüğe  uyumlu şube çalışmaları  ve örgütlenmelerinin  gerçekleştirilmesi  istenildi. Parti Merkezi, Genel Başkan ve Parti organlarının  çalışmaları ve  Priştine Şubesi etkinliklerinin önemini dikkate alarak Priştine’de parti ihtiyaçları için yeni ve daha geniş bir ofisin kiralanması kararı alındı. Genel anlamda parti çalışmalarının daha etkili ve denetimli  olması amacıyla  tüm şubelerde parti üyeliklerin yenilmesi ve aidat sisteminin tüzüğe uygun şekilde yürürlüğe geçmesi kararın alındığı kamuoyuna saygıyla bidirilir.

Mahir Yağcılar
KDTP G. Başkanı

Prizren, 18 Mart 2012