Logo Loading

KDTP ORGANLARI SEÇİLDİ

KDTP ORGANLARI SEÇİLDİ

KOSOVA DEMOKRATİK TÜRK PARTİSİ MECLİSİ BASIN BİLDİRİSİ

KDTP ORGANLARI SEÇİLDİ; KDTP SEÇİLERDEN BAŞARIYLA ÇIKACAK; BAŞBAKAN ERDOĞAN”a TEŞEKKÜRLER

KDTP-Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Meclisi, 7 Kasım 2010 tarihinde meclis üyelerinin çoğunluğunun katılımıyla (34 Meclis Üyesi) Prizren’de Meclis Toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıyı açan Genel Başkan Mahir Yağcılar, 3 Temmuz 2010 tarihli toplantıda alınan karar doğrultusunda ve KDTP tüzüğü gereği, KDTP Meclis Organlarının seçimi, Tüzük Komisyonu ve Denetleme Komisyonu olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Kosova ziyaretini gündemin ana konuları olarak belirledi ve devamında, toplantının gündemi meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar toplantıyı Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Kosova temaslarına değinerek açtı. Başkan Mahir Yağcılar bu anlamlı ve unutulmaz ziyareti için Türkiye Başbakanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a Kosovalı Türkler adına teşekkürlerini bir daha yineledi. Kosova Hükümeti, tüm Kosova Kurumlarının ve Kosova Türk Topluluğu temsilcilerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği anlamlı ve değerli ziyareti için duyduğu memnuniyeti dile getirerek; Prizren, Mamuşa, Priştine, Gilan, Mitroviça, Vuçitırın ve Yanova Şubelerine, Kosova Türk Derneklerine, aydınlarına, T.C Kosova Kurumlarına ve tüm Kosovalılara sundukları katkı ve göstermiş oldukları destek, ilgi ve sevgi adına da en derin teşekkürler iletildiği bildirilmektedir.

Toplantı devamında Genel Başkan Yağcıların önerisi üzere Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkan Yardımcılıklarına Sn. Rifat Krasniç, Sn. Cüneyt Ustaibo ve Sn. Abdula Pirçe seçildiler.

KDTP Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin de onaylandığı toplantıda alınan karar neticesinde tüm Şube Meclislerinin konuyu görüşerek olası boşlukları ve tüzüğe uygun yeni üyelerle tamlamalarını kararlaştırdı.

KDTP Tüzük Komisyonu üyeliğine Sn. Abdülhadi Krasniç, Sn. Ercan Kasap ve Sn. Recep Rada oy birliğiyle seçildi.

KDTP Denetim Komisyonu üyeliğine Sn. Kadir Hüseyin, Sn. Erol Zekeriya ve Sn. Durmiş Şinik önerilerek seçildi.

Aynı günün devamında 33 Meclis üyesinin katılımıyla gerçekleşen KDTP Meclisi’nin ikinci toplantısında 12 Aralık 2010 tarihinde gerçekleşecek olan Kosova Cumhuriyeti Genel Seçimleri ele alındı. Kosova Demokratik Türk Partisi’nin 12 Aralık 2010 seçimlerine tüm Kosova halkının çıkarları doğrultusunda hareket edeceği ve oy artışı sağlanacağına değinildi. Tüm organları seçilmiş olan Kosova Demokratik Türk Partisi’nin seçimlerden başarıyla çıkacağının vurgulandığı toplantıda KDTP Genel Seçimler Komisyonu da kuruldu.

Seçim Kriterlerinin belirlendiği bu toplantıda, Seçim listelerinin herkese açık olduğu, ancak KDTP Tüzüğüne aykırı davrananların seçim listelerinde adaylıklarına yer verilmeyeceği vurgulandı.

Son olarak şubeler tarafınca önerilecek milletvekili adaylıklarının KDTP MYK ve Seçim komisyonundan onayları alınması takdirinde KDTP Seçim listesinin zamanında Merkez Seçim Komisyonuna sertifika için zamanında iletileceği belirtildi.

Prizren, 7 Kasım 2010
Mahir YAĞCILAR
KDTP G.Başkanı