Logo Loading

KDTP Pizren Şubesi Başkanlığına Oybirliğiyle Cemil Luma Seçildi

KDTP Pirzren Şubesi meclis üyelerinin tamamının katıldığı toplantıda uzlaşı ve uyum havası esti

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Prizren Şubesi seçimleri ardından, Prizren şube meclis üyeleri ve şube yönetim kurulunun katılımıyla dün akşam (22 Haziran 2010) düzenlenen toplantıda, KDTP Prizren Şubesi Başkanlığına Cemil Luma seçildi.

Olumlu bir hava içerisinde geçen toplantıda, yönetim kurulu üyeleri yeni yönetimin birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını sürdürmesi gereğinin altını çizdiler.

Kosova Demokratik Türk Partisi Başkanı Mahir Yağcılar, önümüzdeki dönemde güçlü bir şube oluşması öneminin altını çizerken, KDTP Prizren Şubesi Başkanı Orhan Lopar da bu dönemde birlik ve beraberliğin yaratılması için herkesin katkı sunması gerektiğini vurguladı.

KDTP Prizren Şubesi Yönetim Kurulu, Mahir Yağcılar, Cemil Luma, Fikrim Damka, Müferra Şinik, Recep Rada, Enis Kervan, Günay Spahi, Varol Bekteş, Orhan Lopar, Erol Kala, Sencar Karamuço, Levent Buş, Mehmet Bütüç, Zeynel Beksaç, Durmiş Şinik, Cengiz Çesko ve Adnan Yağcılar’dan oluşuyor.

Yönetim kurulu toplantısı ardından açıklamada bulunan KDTP Prizren Şubesi Başkanı Cemil Luma, şubede toplantının uzun zaman sonra beklenen bir uzlaşı havası içerisinde düzeyli bir şekilde geçtiğini ifade etti. Bu dönemde önceliklerinin Prizren Şubesinin halkla-tabanla bütünleşerek, toplumun önde gelen aydınlarını da kucaklayarak, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte 2011 yılı sayımları arifesinde olumlu çalışmalara imza atmak olduğunu vurgulayan Luma, eğitim, kültür, iletişim, istihdam ve Türk dilinin kullanımı konusunda tespit edilen sorunlara somut çözümler getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Şubeler arası işbirliğini en üst düzeye çıkarmak, yönetimde şeffaflık ve parti çalışmalarında işlevselliği kazandırmak için parti tüzüğünde uzun zamandır yapılması beklenen yeniliklere öncelik vereceklerinin altını çizdi. Luma, KDTP Prizren Şubesinin Kosova ve Türkiye arasında iyi ilişkilerin daha da geliştirilmesi yönünde çaba sarf edeceklerini belirtti.