Logo Loading

KDTP Priştine Adaylarına Cemaat Desteği

KDTP Priştine Adaylarına Cemaat Desteği

06.11.2009 tarihinde, akşam namazından sonra Priştineli Cemaat, KDTP Priştine Şubesini ziyaret etti.

Yapılan ziyaretin amacı 15 Kasım yerel seçimler hakkında bilgi almak ve son günlerde medyada yer alan bazı açıklamalardan duydukları rahatsızlığı bildirmekti. KDTP-Priştine Şubesine üye olduklarını belirten ziyaretçiler, bu kuruma herkesin saygı göstermesi gereğine vurgu yaptılar.

Son günlerde kendileri hakkında bazı kişilerce talihsiz açıklamalar yapıldığını belirten KDTP-Priştine Şubesi Belediye Meclis adayları liste başı Engin Beyoğlu, KDTP-Priştine Şubesi olarak üzüntü duyduklarını şu sözlerle belirti “ Bizler bu Şube yönetimine geldiğimiz günden itibaren hiç ayrım yapmadık. Bilakis, herkese ulaşmaya çalıştık. Okuldaki öğretmenden, çarşıdaki esnafa ve Camideki Cemaate kadar herkesi kucakladık. Bu durum bazı iyi niyetli olmayanları rahatsız ediyor ve insanımızı manipüle etmeye çalışıyor. Biz her şeyin farkındayız, lakin bizim iyi niyetimiz ve herkese göstermiş olduğumuz saygı bizleri hak ettiğimiz yere götürecektir”.

Priştineli Cemaate önümüzdeki yerel seçimlerle ilgili bilgi de veren Beyoğlu, seçimlere katılmanın Türk toplumu açısından önemini vurguladı. Priştine Türklerinin henüz hak ettikleri konuma ulaşamadıklarını belirten Engin Beyoğlu, bu seçimlerden çıkacak sonuç doğrultusunda var olan değerlerin günyüzüne çıkacağı inancını söyledi.

Konuklara planlaştırdığı projeler hakkında bilgi veren KDTP-Priştine Şubesi Belediye Başkan Adayı Cüneyd Ustaibo, onların taleplerini dinledi. 2009 yerel seçimlerinde ilk defa bir Türk’ün Priştine Belediye Başkan adayı olduğunu, amacın başkent Priştinede’de Türklerin var olduğunu ispatlamak olduğunu vurgulayan Ustaibo , “Geleceğimizi 60 numara belirleyecektir” diyerek konuşmasını tamamladı.

Ziyarete gelen konuklar, KDTP-Priştine Şubesi Belediye Başkan ve Meclis adaylarına, bu seçimlerin bütün Türk halkına hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, kendilerine 15 Kasımda sandık başında destek sözü verdiler.