Logo Loading

KDTP Priştine Şube Başkanlığına Cüneyd Ustaibo Seçildi

KDTP Priştine Şube Başkanlığına Cüneyd Ustaibo Seçildi

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Priştine Şubesi’nde 23 Mayıs tarihinde yapılan seçimlerinin ardından, seçilen Meclis üyeleri bu dün akşam toplandı.

Toplantının başında geçen dönem şube başkanı Cüneyd Ustaibo, şubenin çalışmaları ile ilgili üç buçuk yıllık raporu sundu. Raporda özellikle seçimde 439 kişinin katıldığını belirten eski şube başkanı, şube olarak tüm Priştine halkına teşekkür etti. Ustaibo, seçimlere yüksek katılımın, Priştine’nin yeniden dirilişi olarak nitelendirdi.

Rapordan sonra Şube Başkanı seçimine geçildi. Tek aday olan Cüneyd Ustaibo Meclisin oy kararıyla yeniden Şube Başkanlığına seçildi.

Ardından yeni şube başkan yardımcıları görevlerine Fatma Şufto ve Denis Ziyabeg görevlendirildi.
Sırasıyla 15 kişilik yönetim kurulu, MYK üyeleri, Parti meclisi üyeleri, Kadınlar Kolu Başkanı Liriye Gaş, Gençlik kolları başkanı Erdal İsmail, Şube genel sekreteri Ebru Grozda, Finansal sorumlusu Güner Maksut olarak, ayrıca Yardım ve Denetleme komisyonları da seçildi. Diğer komisyonların önümüzdeki toplantıda seçileceği belirtildi. Özellikle şimdiye kadar her konuda yardımcı olan ve değerli bilgileriyle yardım etmek amaçlı emektar öğretmenimiz Abdullah Çarıkçı ve emektar Fahri Ömer şube başkanlığı danışmanları olarak görev yapacaklar.