Logo Loading

KDTP Priştine Şubesi Adayları Öğretmenlerle Buluştu

KDTP-Priştine Şubesi dün akşam saat 19:00’da Priştinede İlk ve orta öğretimde çalışan öğretmenlere yönelik toplantı düzenledi.

15 Kasim yerel seçimler ile ilgili bilgilendirme toplantısında açılış konuşmasını KDTP-Priştine Şubesi Secim Koordinatörü Yıldıray BAYRAM yaptı ve secimler ile ilgili katılımcılara bilgi verdi. Alınacak oy oranı doğrultusunda Priştine Türkleri yerel seçimlerin kaderini belirleyecek önemli bir unsur olduğunu, bu sebepten dolayı Priştine Türk halkının tek resmi temsilcisi olan KDTP’ye oy vermesi gerektiğini ifade etti. Halkın değişik manipülasyonlardan uzak durması gerektiğini ve bu sebepten dolayı bilgilendirme toplantılarının her kesime hitap etme amacıyla devam edeceğini bildirdi. Dolayısıyla bir sonraki bilgilendirme toplantısı 30.10.2009 Cuma akşamı Priştine Türk esnafına yönelik düzenleneceğini bildirdi.

Ardından Priştine Belediye Başkan adayı Cuneyd USTAİBO sözü alarak öğretmenlere projelerini anlattı ve bu projeleri gerçekleştirmek için halkın ve özelikle öğretmelerin bu konuda referans olmasını istedi.

Belediye Meclis adaylarından liste başı olan Engin BEYOĞLU ise hedeflerinin Priştine Türk toplumunu en iyi bir şekilde temsil etmek,ve Türklerin haklarını ve çıkarlarını sonuna kadar savunmak olduğunu ve KDTP-Priştine Şubesinin bu seçimlerde kilit rol oynayacağının inancı içinde olduğunu ifade etti.Samimi geçen toplantının sonunda Priştine Türk Öğretmenleri KDTP-Priştine şubesi adaylarının sonuna kadar destekleyeceklerinin sözünü verdiler.