Logo Loading

KDTP Priştine Şubesi de Seçimleri Tamamladı.

14 Mayıs 2006 tarihinde KDTP Priştine Şubesinin seçimleri Priştine’nin Gençlik ve Spor Sarayında gerçekleştirildi. Gerçekleştiren toplantıya KDTP Genel Başkanı Sn. Mahir Yağcılar’ın yanı sıra KDTP Prizren Şube Başkanı Sn. Ercan Şpat ve KDTP Prizren Kadın Kolu Başkanı Sn. Nuran Malta katıldı.

Toplantının I. Gündem maddesinde; Divan Başkanı, Divan üyeleri ve tutanakçılar seçildikten sonra, misafirler selamlı. Konferansta sözü ilk olarak KDTP Genel Başkanı Sn. Mahir Yağcılar aldı. “Önümüzde ki iki yıl içerisinde bizleri önemli görevlerin beklediğini ve Türk topluluğun tek siyasi partisi olan KDTP’nin halkın çıkarlarını, sorunlarını ve aynı zama Kosova siyasi ortamında yerini, haklarını ve statüsünü belirlemek için çalışmalarını sürdürdüğünü vurguladı.

T.C. Eşgüdüm Ofisi Şefi Volkan Türk Vural da, KDTP’nin kurumsallaşmasının ve organlarıyla fonksiyonel hale gelmesinin çok önemli olduğunu, Türkiye Cumhuriyetinin ve bizzat kendisinin KDTP’yi desteklediğini, maddi ve manevi her çeşit desteği sunacaklarını, ancak bunun için çalışmaların şimdiden başlaması gerekliliğini vurguladı.

Toplantının II. gündem maddesinde ise; KDTP Priştine Şube Başkanı Sn. Nevzat Hüdaverdi raporu sundu. Raporda iki yıl içerisinde yapılan çalışmaların ne denli etkili olduğunu ve nerelerde başarılı olup olamadıkları dile getirildi.

Toplantının III. Gündem maddesinde ise rapor açık tartışmaya sunuldu.

IV. gündem maddesi olarak da KDTP Priştine Şubesinin seçimleri yapıldı. Seçimde KDTP üyeleri oy haklarını kullanıp Yönetim Kuruluna ve Meclise giren kişileri belirlediler.

109 geçerli oyla KDTP Priştine Şubesi Meclisine 21 aday getirildi.Yönetim Kuruluna 15 kişi, KDTP Priştine Şubesi Meclis Yönetim Kuruluna ise 6 aday getirildi.