Logo Loading

KDTP-Priştine Şubesi eğlence gecesi düzenledi

KDTP-Priştine Şubesi eğlence gecesi düzenledi

KDTP Priştine Şubesinin 31.10.2009 Cumartesi aksamı 15 Kasım yerel seçimler kapsamında Priştine Türk seçmenlerine yönelik eğlence gecesi düzenledi. 550 kişinin katılımıyla gerçekleşen gecenin açılış konuşmasını KDTP-Priştine Şube Başkanı Sn. Birsen ŞUFTO seçmenlere şu sözlerle seslendi:

İnsan sevenleri ile değer kazanırmış. Sizlerin bu gece burada olmanız bizlere olan sevginizin bir kanıtı bir göstergesidir. Bizler bu yerel seçimlere sizler için girmekteyiz ve sizlerin sorunlarına çözüm bulmak için yola cıktık. Bizler bugün, yarınlarımızın temellerini atmak için buradayız.

Sözü fazla uzatmadan 15 Kasımda düzenlenecek yerel seçimlere katılmanızı ve geleceğimizi hep beraber çizmeyi öneriyorum.

Unutmayın ki Siz Uyurken bile, sizlerin sorunlarına çözüm düşünen birileri var… KDTP her zaman sizin yanınızda olacaktır. Ardından sözü KDTP Genel Başkanına verdi. Sn. Mahir YAĞCILAR konuşmasında Kosova Türk Toplumunun birlik ve beraberliğe her zamankinden çok ihtiyaç duyduğunun altını çizdi.

Priştine Belediye Başkan adayı Cüneyd USTAİBO halkı şu sözlerle selamladı. Kosova Türkünün yegâne temsilcisi KDTP olduğunu ve KDTP’nin dışından hiç kimsenin Türklerin sorunlarına çözüm bulabilecek ne güçte nede kapasitede olmadıklarının altını çizdi. Ayrıca seçmenin kafasını karıştıracak beyanatlar veren bir takım bağımsız adayların sözlerinin dikkate alınmaması.. Önem gösterilmesi gerekenin sadece 60 numarada yer alan KDTP’nin olduğunu belirti.

Düzenlenen gecede Faruk ve Cengiz SUNGUR’un eğlenceli şarkıları yanı sıra gecede Priştine’den İlk Türk milletvekili ünvanını taşıyan merhum Gani SADIĞIN eşi Hülkiye SADIĞA eşinin Türk toplumuna adına sunduğu katkılarından dolayı halkın huzurunda Şube Başkanı Sn. Birsen ŞUFTO tarafından bir demet çiçek verildi.

Soz konusu eğlence gecesi ile aynı tarihe denk gelen Şube Başkanı Birsen ŞUFTO’nun doğum gününün denk gelmesinden dolayı yönetim kurulu sembolik bir pasta ile bir kutlama yapıldı.

KDTP Priştine Şubesinin seçim çerçevesinde düzenleyeceği etkinlikler programı devam edeceği bildirilir.