Logo Loading

KDTP Priştine Şubesi İftarı

KDTP Priştine Şubesi İftarı

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) üyesi, sempatizanı ve çok sayıda davetli dün gece (5 Eylül 2009) KDTP Priştine Şubesinin verdiği iftar yemeğinde bir araya geldi. Üsküp’ten gelen Türk tasavvuf müziği sanatçıları ise geceye ayrı bir renk kattı.

KDTP Priştine Şubesinin “Priştina” restoranında verdiği iftar yemeğine, Çevre ve Alan Planlama Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Metin Hüsrev Ünler, Kosova Meclisi Başkanlık Üyesi Milletvekili Müfera Şinik, Tarım Bakan Yardımcısı Fikrim Damka, Dönüş Bakan Yardımcısı Rifat Krasniç, Priştine Üniversitesi Rektörü Muje Rugova, Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, TİKA temsilcisi Kürşad Mahmat, Türk Polis Kontenjanı Başkanı Mustafa Soysal, Belediye Seçim Komisyonu personeli, dernek başkanları, öğretmenler ve yaklaşık 500 Priştine sakini katıldı.

KDTP Priştine Şubesi Başkanı Birsen Şufto selamlama konuşmasında, Mübarek Ramazan ayının içerdiği beraberliğin, dayanışma ve yardımlaşmanın KDTP Priştine Şubesinin de asıl amaçları olduğunu belirtti.

Çevre ve Alan Planlama Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, önümüzdeki dönemde Kosovalılar için, özelikle de Kosova Türk halkı için, her günün birer sınav olduğunu belirtirken, 15 Kasım tarihinde yapılacak yerel seçimlerin ilk büyük sınavlardan biri olduğunu hatırlattı.

Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Metin Hüsrev Ünler, özelikle Ramazan ayı süresince Kosova’nın değişik yerlerinde katıldığı iftar yemeklerinde Türk toplumunda gözlemlediği birlik ve beraberliğin, Kosova Türk halkı için büyük önemden olduğunu söyledi.

İftar öncesi ve sonrası, Üsküp’ten gelen sanatçılar ise, konuklara tam bir tasavvuf müziği ziyafeti yaşattı.