Logo Loading

KDTP Priştine Şubesinin İstanbul Ziyareti

KDTP-Priştine Şubesinde bağlı Priştine Belediye başkan adayı Cüneyd USTAİBO ve Priştine Belediyesi Meclis adayı Orhan CEMAİL 15 Kasımda duzenlenecek olan yerel seçimlerin önemini arz etmek için 01.10.2009 – 04.10.2009 tarihleri arasında değişik kurum ve kuruluşlarla görüşmeler yapamak üzere İstanbul ziyarerinde bulundular.

Düzenlenen ziyaretin ilk durağı,merkezi İstanbulda bulunan Priştineliler Kültür ve Dayanışma Derneği oldu. Dernek başkanı sn.Ercüment ÇİKLER in düzenlemis olduğu yemekte taraflar karşılıklı sorunlar üzerinde istişarelerde bulundular. Düzenlenen toplantının ardından Belediye baskan adayı Cüneyd USATİBO ve Beledıye Meclis adayı Orhan CEMAİL Bayrampaşa Rumelı esnafını ziyaret edip beraber Cuma namazını kıldılar.

Ziyaretin ikinci günü Rumelililer Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı sn. Sadullah SİPAHİOĞLU ile bir görüşme yapıldı.Sn Başkan yoğun işleri arasında ekibimize vakit ayırıp karşılıklı sorun ve ihtiyaclar üzerine sohbet edildi.

Ziyaretin üçünü günü Kosovalılar Kültür ve Dayanışma Dernegi Başkanı Muhammet NİŞLİ ile bir görüşme yapıldı ve görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaretin son günü Priştineliler Kültür ve Dayanışma Derneğinin cok sayıda üyesinin katıldığı geniş kapsamlı bir toplantı düzenlendi. Ekibimiz Kosovada düzenlenecek olan 15 Kasım yerel seçimlerinin Kosova Türkleri açısından önemini arz etti sınav niteliği taşıyan önümüzdeki yerel seçimlerin konumunu anlatmanın yanısıra göçmenlerimizden bu konuda destek istedi. Topantı Ekibimiz ve Hemşerilerimiz arasında cok duygusal anlara da sahne oldu ve katılımcılar memleketlerine olan hasretlerini dile getirme şansına sahip oldular ve destek sözü verdiler.

Yukarıda adı geçen görüşmeler yanısıra daha birçok kişi ve kuruluşla görüşme yapıldı ve kendilerinden destek istendi.

4 Günlük görüşmeler süresince bizlere yakın ilgi gösteren ve destek sözü veren Priştineliler Derneği Başkanı sn.Ercüment ÇİKLER e başkan yardımcısı sn.Ekrem SARAÇOĞLUN un yanısıra Rumelililer Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı sn.Sadullah SİPAHİPĞLUNA ayrıca Kosovalılar Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı sn.Muhammet NİŞLİ ye ve adını sayamadığımız daha nice kişi ve kuruluşa sundukları destek için teşekürlerimizi borç biliriz.

KDTP – PRİŞTİNE ŞUBESİ
BASIN-YAYIN BİRİMİ