Logo Loading

KDTP Prizren Gençlik Kolu, Yanova’da Atatürk’ü Yaşadı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle KDTP Prizren Şubesi Gençlik Kolu, Yanova’da Şiir Buluşması düzenledi.

Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle , Yanova’da düzenlenen şiir buluşmasına, KDTP Prizren Şubesi Gençlik Kolu Başkanı Enis Kervan, KDTP Prizren Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Üyeleri, Yanova KDTP Gençlik Kolu Girişim Kurulu Başkanı Habibe Gaş, KDTP Yanova Şubesi Girişim Kurulu Başkanı Skender Bikliç, KDTP Yanova Şubesi Girişim Kurulu Başkan Yardımcısı Yamin Gaş, Şube Girişim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda Yanovalı genç katıldı.

KDTP Prizren Gençlik Kolu Başkanı Enis Kervan selamlama konuşmasının başında gençlere ve KDTP Yanova Şubesi Girişim Kurulu Başkanına KDTP Genel Başkanı ve Milletvekili Mahir Yacılar’ın saygı ve sevgilerini illetti. Ardından, “Gençlik ve Spor Bayramı, Mustafa Kemal Atatürkün Milli mücadeleye başlamak üzere 19 Mayıs 1919da Samsuna ayak bastığı günün yıldönümü olarak, 20 Haziran 1938 yılında “Milli Bayram” olarak kabul edilmesinden bu yana kutlanmaktadır. Bu bayram için “”Dağ Başını Duman Almış”” marşı, gençlik marşı olarak kabul edilmiş, bu yüzden bizler de Prizren’den yüce Atatürk’ün bizlere bağışladığı bu bayramı, marş eşliğinde Yanova’da coşkuyla kutlamaya geldik. Bugün, KDTP Yanova Şubesi Gençlik Kolu Girişim Kurulunu kurduğum o günkü heyecanın yüz katını yaşamaktayım. Çünkü bugün Yanova’da, sahiplendiğimiz Türk gençliğiyle Atatürk sevgisini saçıyor, Atatürk’ü yaşatıyor ve yaşıyoruz” dedi.

KDTP Yanova Şubesi Girişim Kurulu Başkanı Skender Bikliç yaptığı konuşmada, öncelikle KDTP Genel Başkanı ve Milletvekili Mahir Yağcılar’a Yanova Türkleri adına saygı ve sevgilerimi sunarım diyerek KDTP Prizren Gençlik Kolu Başkanı Enis Kervan ve Yönetim Kurulu Üyelerine anlamlı ziyaretleri için sonsuz teşekkürlerini sundu.

Ardından KDTP Prizren Gençlik Kolu Yönetim Kurulu üyesi Atilla Beksaç’ın, günün anlamıyla ve Atatürk’le ilgili bilgileri katılımcılarla paylaşması ardından, Atatürk ve gençlere adanmış şiirlerin okunuluşuna geçildi.

Duygulu anların yaşığı buluşmada Yanovalı gençler, KDTP Prizren Gençlik Koluna bu anlamlı günde kendilerini unutmayıp etkinlik mekanı olarak Yanovayı seçtikleri için sonsuz