Logo Loading

KDTP Prizren Gençlik Kolu’ndan Din Sohbet Gecesi

KDTP Prizren Şubesi Gençlik Kolu’nun geleneksel sohbet gecelerinden biri daha Salı akşamı KDTP merkez ofisinde gerçekleşti.

Geceye KDTP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Gençlik Kolu Başkanı Enis Kervan, Kosova Diyanet İşler Temsilcisi Sn. Tevfik Yücesoy, KDTP Prizren Şubesi Yönetim Kurulu Sekreteri Enis Subi, TİKA Kosova temsilcisi Mehmet Yılmaz, AKV Kosova temsilcisi Tolga Orno ile KDTP Gençlik Kolu üyeleri katıldı.

Katılımcılara kendini tanıtan Sn. Tevfik Yücesoy, KDTP Gençlik Kolu Başkanı Enis Kervan’ın bu girişimini saygıyla selamladığını ve bu tür etkinliklere her zaman katılacağını belirterek KDTP Prizren Şubesi Gençlik Kolu’nu tebrik etti. Ardından sözü alan Gençlik Kolu Başkanı Kervan, özellikle Ramazan aylarında Gençlik Kolunun dini sohbet geceleri düzenlediğini ancak bu tür etkinliklerin haftada bir defa olmak üzere düzenlenmesinin günümüz şartlarında gerekliliğine değindi. Ve bu konuda her zaman olduğu gibi derneklerimizin, özellikle konuyla ilgili ailelerin desteğini istedi. Devamında katılımcılarla birlikte TİKA Kosova temsilcisi Mehmet Yılmaz ve AKV Kosova temsilcisi Tolga Orno da KDTP Gençlik Kolu üyelerine kendilerini tanıtıp duygularını dile getirdi.

Yaklaşık 2 saat Kuran-ı Kerim’den katılımcılara değerli bilgiler sunan Kosova Diyanet İşler Temsilcisi Tevfik Yücesoy, katılımcıların sorularını da yanıtladıktan sonra en kısa zama tekrar görüşmek dilekleriyle dini sohbet gecesini noktaladı.