Logo Loading

KDTP Prizren Meclis Bildirisi

KDTP Prizren Meclis Bildirisi

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şube Meclisi

BASIN BİLDİRİSİ

27.09.2010 tarihli Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şube Meclis toplantısı tutuldu. Bu toplantıda KDTP Prizren Şube Başkanı Sn. Cemil LUMA, Prizren Şube Meclisi üye çoğunluğunun daveti üzerine, asıl olması ve başkanlık yapması gerektiği toplantıya katılmayıp KDTP tüzüğünü ihlal ederek hukuksal hiçbir dayanağı olmayan ve belirsiz kişiler tarafından tertiplenen öyle denilen Genel Meclis toplantısında bulunması, Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi Meclis üyeleri tarafından sert bir dille kınanmaktadır ve ilerideki toplantılarda adı geçen kişi ve tüzüğü ihlal edenler hakkında gereken tedbirler alınacaktır.

Toplantı devamında şu kararlar alınmıştır:

1. 27.09.2010 tarihli bir grup Merkez Meclis üyesinin daveti üzerine Priştine’de gerçekleştirilen öyle denilen Merkez Meclis toplantısnın ve toplantıda alınan kararların hukuksal dayanağı olmadığı ve Kosova Demokratik Türk Partisi tüzüğüne aykırı olup geçerliliği olmadığı belirtilmektedir.

2. Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Sn. Mahir Yağcılar’dan, KDTP Tüzüğüne uygun bir şekilde 3 Temmuz 2010 tarihli Merkez Meclis toplantısının devamı olan sıralı Meclis toplantısının bir an önce tamamlanması ve merkez organlarının seçimi için çalışmaların ivedilikle sürdürülmesi talep edilmektedir.

3. Kosova Demokratik Türk Partisi’nde son zamanlarda yaşanan siyasi gelişmeler ve parti tarafından atanan ve çeşitli görevlere getirilen siyasi temsilcilerin çalışmalarının değerlendirilmesi, bir an önce Prizren Şubesi Meclisi tarafından gündeme alınması karara bağlanmıştır.

Saygılarımızla,

27.09.2010, Prizren