Logo Loading

KDTP Prizren Şubesi Basın Bildirisi

KDTP Prizren Şubesi Basın Bildirisi

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi Yönetim Kurulu, Şube Başkanı Sencar Karamuço başkanlığında 2016 Prizren Belediye Bütçesi, Kadın ve Gençlik Kolu adaylık başvuruları ile yeni üyeliklerin onaylanması konulu gündemiyle 14 Ağustos 2015 tarihinde toplanmıştır.

Prizren Belediyesinin 2016 yılındaki sermaye projelerinin tartışıldığı toplantıda Prizren ve Türk Toplumu için önem arz eden projelerin, belediye bütçede yer alması için gerekli girişimlerin yapılması ve bir sonraki toplantıda somut projelerin belirlenmesi konusunda fikir birliğine varılmıştır.

Şube yönetimi, şube kadın ve gençlik kolları için yapılan başvuruları değerlendirirken, tüzük gereği 15 üyeden oluşması gereken kadın kolları için başvuru sayısının 15 olmasından dolayı seçimlerin yapılmaması kararı alınırken, kadın kolları için başvuruda bulunan 15 adayın 19 Ağustos 2015 tarihinde yeni yönetimin, yönetim kademesini seçmesi yönünde karar almıştır.

Gençlik Kolları için 15’ten fazla başvuru yapılmasından dolayı 5 Eylül 2015 tarihinde Gençlik Kolları Yönetiminin belirlenmesi için seçim kararı almıştır. 18 ila 32 yaşları arasında bütün üyelerimizin oy kullanabileceği seçimler, cumartesi günü 15:00 – 19:00 saatleri arasında Şube ofisinde gerçekleştirilecektir.
Yönetim Kurulunun son toplantısında 300 yakın yeni üyenin üyeliği de onaylanmıştır. Üye olmak isteyen herkes, parti ofisimizi ziyaret ederek, ilgili formları doldurmaları gerekmektedir.

Saygılarımla,

Kosova Demokratik Türk Partisi
Prizren Şubesi Basın Sözcüsü
Serkan Kayserli

15 Ağustos 2015