Logo Loading

KDTP Prizren Şubesi Gençlik Kolu’ndan İngilizce Kursu

KDTP Prizren Şubesi Gençlik Kolu’ndan  İngilizce Kursu

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi Gençlik Kolu, yoğun yaz etkinlikleri ardından aralıksız bir şekilde tüm hızıyla her alanda ve her kitleye ulaşmak maksadıyla faaliyetlerine devam ediyor.

Bu çerçevede çalışmalarını hızlandıran KDTP Prizren Gençlik Kolu, kardeş Kosova Ay ve Yıldız Gençlik Derneğiyle birlikte 18 Eylül 2007 tarihinde İngilizce kurslarını başlattı. Değerli İngilizce öğretmeni Şükran Vırşevça’nın hocalık yapacağı kurs, şimdilik iki gruptan ve 60 öğrenciden oluşuyor. TİKA tarafından desteklenen kurs KTÖD binasında gerçekleşiyor.

Kurs açılışıyla ilgili katılımcıları ilk günlerinde yalnız bırakmayanlar arasında, KDTP Gençlik Kolu Başkanı ve KDTP Milletvekili Adayı Enis Kervan ve Gençlik Kolu yöneticileri de vardı.

KDTP Gençlik Kolu Başkanı Enis Kervan yaptığı konuşmasında çalışmalarının yoğun bir şekilde yıl boyu devam ettiğini belirterek bundan önce de Arnavutça, İngilizce kursları düzenlemiş olup gençlere diğerleri arasında bu alanda da hizmetlerde bulunduklarını ifade etti. Kervan, talepleri doğrultusunda, Prizren Lise öğrencileri, Prizren Eğitim Fakültesi öğrencileri ile Kosova ve Türkiye üniversitelerinde mezun olan gençlerin düzenledikleri kurstan yararlandığına dikkat çekerek, amaçlarının gençlerin yoğun İngilice kursuna tabi tutularak Türkiye’de üniversite eğitimine devam edeceklerin yabancı dil konusunda güçlüklerle karşılaşmamalarını sağlayıp Kosova ve Kosova dışında gençlerin İngiliz dilinde eğitimlerine devam etmelerine yardımcı olmayı düşündüklerini belirtti.

Kosova’da gençliğin en büyük sorununun işsizlik olduğuna dikkatleri çeken Enis Kervan, Kosova’nın geçtiği süreci göz önünde bulundurarak önümüzdeki dönemde iş alanında İngilizcenin yoğun bir şekilde gereğine değinerek gençlere bu anlamda hizmette bulunmaya çalıştıklarını ve çalışmaya da devam edeceklerini belirtti. Projelerini destekledikleri ve kendilerine güvendikleri için tüm gençler adına TİKA Kosova Koordinatörü Metin Arslanbaş’a teşekkürlerini ileten Kervan, Kosova Türk Öğretmenler Derneğine de kapılarını gençlere açtıkları için teşekkür ve saygılarını iletti.