Logo Loading

KDTP Prizren Şubesi Gençlik Kolu’ndan Öğretmenler Gününe Özel Kokteyl

KDTP Prizren Şubesi Gençlik Kolu’ndan Öğretmenler Gününe Özel Kokteyl

24 Kasım öğretmenler günü vesilesiyle Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Prizren Gençlik Kolu tarafından KDTP Merkez Ofisinde öğretmenlerimiz için bir kokteyl düzenlendi. KDTP Prizren Şubesi Gençlik Kolunun geleneksel hale getirdikleri öğretmenler gününü kutlama kokteyline yüzün üzernde öğretmen ve çok sayıda davetli katıldı.

Geceye, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay Cem Hatunoğlu, Kosova Türk Tabur Görev Kuvvet (KTTGK) Komutanı Kurmay Yarbay Mehmet Partigöç, UNMİK Temsilcisi, Türkiye İş Birliği İdaresi (TİKA) Temsilcisi, Prizren Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlileri, Adalet Bakan Vekili Altay Suroy, KDTP Prizren Eğitim Komisyon Başkanı Fikrim Damka, Ankara Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz ve beraberindeki heyet de katıldı.

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Gençlik Kolu Prizren Şubesi Başkan Vekili Enis Subi açılış konuşmasında, “Geçtiğimiz sene de aynı mekanda bu anlamlı günde bir aradaydık ve KDTP Gençlik Kolu Başkanı Enis Kervan’ın ne denli zor bir konuşma yaptığının şimdi farkındayım. Çünkü ben de genç bir öğretmenim, ancak bizleri yetiştiren öğretmenlerimizin önünde konuşma yapmak apayrı bir heyecan. Ben öncelikle Başkanım Enis Kervan’ın saygı ve özürlerini kabul etmenizi arzuluyorum. Kendileri görevi icabıyla Kosova dışında bulundukları için bu akşam aramızda olmayacaklar, ancak kendileri bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlamaktadır. Zor şartlarda bizlere emek ve bilgi vermiş olan siz öğretmenlerimize, eğitimli genç nesil yetiştirme çabalarınızın bilincinde olan biri olarak ben de sonsuz teşekkürlerimi sunar bir daha şahsım ve Gençlik Kolu adına bu kutsal meleği sahiplenenlere Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım” şeklinde konuştu.

Subi, ayrıca Kosova dışında bulunan Genel Başkan Mahir Yağcılar’ın ve özürlü nedenlerden geceye katılamayan Şube Başkanı Ercan Şpat’ın da tüm öğretmenlere saygı ve sevgilerini ileterek Öğretmenler Günü’nü kutlamayı ihmal etmedi.

Sözü alan KDTP yönetim kurulu üyesi ve Adalet Bakan Vekili Altay Suror, Gençlik Kolu’nu bu anlamlı jestlerinden dolayı tebrik etti. KDTP adına konuşma yapan Suroy, zaten faaliyetleriyle çok etkin olan KDTP Prizren Gençlik Kolu’na başarılarının devamını dileyerek eğitim hakkındaki gelişmeleri içeren bir konuşma gerçekleştirdi.

Ardından sözü alan Kosova Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Müfera Şinik, “Başkanlarının özürlü nedenlerden burada olmayışını hissettirmeyen Gençlik Kolu yönetim kurulu üyelerine bu etkinlikleri için öncelikle teşekkür ederim. Bundan böyle de eğitimimizde başarılı nesillerin yetiştirilmesinde sunmuş olduğunuz payın devam etmesini diliyorum.” Şeklinde Öğretmenler Günü’nü kutlamasıyla sözlerini noktaladı.

KDTP Prizren Gençlik Kolu Başkan Vekili Subi Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay Cem Hatunoğlu’na da söz verdi. Albay Hatunoğlu, gençlerin bu anlamlı faaliyeti organize etmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken başarılı faaliyetlerin devamını diledi. Hatunoğlu, eğitimin önem ve değerine değinerek bir daha öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Sözü alan diğer öğretmenler de gençleri geleneksel hale getirdikleri bu etkinlikten dolayı tebrik ederek yaşadıkları sıkıntıları, beklentilerini dile getirdiler.

Geleneksel Öğretmenler gününde bütün öğretmenleri bu yıl da tekrar bir araya getiren KDTP Prizren Şubesi Gençlik Kolu, öğretmenleri bir kez daha sevindirerek, mutlu ve duygusal anların yaşanmasına vesile oldu.