Logo Loading

KDTP Prizren Şubesi Zanaatkar ve İşadamlarını Ağırladı

KDTP Prizren Şubesi Zanaatkar ve İşadamlarını Ağırladı

Zanatkarlar ve ve İş adamlar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri dernek Başkanı Afrim Tejeci öncülüğünde 18 Ağustos Çarşamba akşamı Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi Yönetim kuruluna seçim sonrası bir kutlama ziyareti gerçekleştirmiştir. KDTP Şube Başkanı Cemil Luma, Genel Başkan Mahir Yağcılar ve Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu görüşmede güncel konular, parti ve dernek çalışmaları ele alınmıştır.

Ziyaretlerinin amaçlarının seçilen yeni şube yönetimine başarılar dilemek ve geleceğe yönelik işbirliği niteliği taşıdığını ifade eden konuk derenk yöneticileri, 3000 üzerinde kayıtlı üyelerinin bulunduğunu ve dernek olarak temel hedeflerinin Kosoova’nın özellikle de Prizren’in kalkınması olduğu dile getirmiştirler. Dernek olarak bugüne kadar bu yönde önemli adımlar attıldığına vurgu yapan yetkililer, bu süreçten sonra Prizren’in kalkınması yönünde Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesiyle ciddi çalışmalar yürütülmesi gerekliliğine işaret edilmiştir.

KDTP’nin Prizren için kilit parti rolünün oynadığının altı çizldiği görüşmede Prizren’in geleceği için Prizrenlilerin birlikte hareket etmesi gerktiği fikri benimsenmiştir. Görüşmede, Türk sermeyesinin son dönemde Kosova’ya yönelik ciddi yatırımlara imza atmış olmasından duyulan memnuniyet dile getirilmiştir. Yatırımın kalkınmasının önemli bir aracı olduğununun vurgunlandığı görüşmede bundan sonraki süreçte bu yönde sivil toplum ile sıkı işbirliği içinde olunması gerekliliği üzerinde durulmuştur. Son dönemde esnaf ve işadamlarının en önemli problemi niteliğindeki fiskal kasa sorunun da ele alındığı görüşmede bu konunun aceleye getirilmemesi gerektiğinin altı çizilmiştir. Fiskal kasa uygulamasının Kosova’nın kalkınması ve vergi toplanması konusunda önemli bir adım olduğu savunulduğu görüşmede, bu önemli konunun alt yapısı oluşturulmadan aceleye getirilmemesi gerektiği savunulmuştur.

Görüşme sonunda Zanatkarlar ve ve İş adamlar Derneği Başkanı Afrim Tejeci, kutlama ziyaretinin anısına Şube Başkanı Cemil Luma’ya bir plaket takdim etmiştir.

Kosova Demokratik Türk Partisi
Prizren Şube Başkanlığı