Logo Loading

KDTP Prizren Şubesi’nden Basın Açıklaması

Konu: Yönetim Kurulu Toplantısı

Değerli Basın mensupları,

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesinin 5 Aralık 2008 tarihinde düzenlediği sıralı toplantısında Tüzük Komisyonuna şubeden bir üyenin seçimi, Kültür ve Hukuk Komisyonunun onayı ile Şube Başkanının özel açıklaması noktaları görüşüldü.

1. Son merkez yönetim kurulu toplantısında her şubenin genişletilmiş tüzük komisyonuna üye seçimi için yapılan fikir beyanlarından sonra Prizren Şube Yönetimi olarak komisyona şubeden Cemil Luma ve Ergin Kala’nın katılması oy birliğiyle kabul edilmiştir.

2. Kültür Komisyonu Başkanının sunmuş olduğu 9 kişilik komisyon çok bulunarak, komisyon başkanından komisyon sayısının düşürmesi karara bağlandı.

Hukuk Komisyonu Başkanı Agim Rifat’ın sunmuş olduğu dört kişilik komisyon yönetim kurulu tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

3. Şube Başkanı Enis Kervan yapmış olduğu özel açıklamasında iş yoğunluğu nedeniyle şube başkanlığını yönetemeyeceğinden dolayı şube yönetiminden istifasının kabul edilmesi isteminde bulundu. Şube yönetimi de bugüne kadar Kervan’a sunmuş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederek, istifasını kabul etti.

4. Şube Başkanının istifasından sonra şube yönetimi yeni başkanın seçilmesi yönünde fikir birliğine vardı. Başkanlığa aday olarak gösterilen Orhan Lopar, toplantıya katılan üyelerin oy birliğiyle Prizren Şubesinin yeni şube başkanı olarak seçildi.

Kosova Demokratik Türk Partisi
Prizren Şubesi Başkanlığı